Арсен Аваков: Припинено діяльність злочинної групи, яка провокувала ксенофобію і міжнародні конфлікти

Міністр внутрішніх справ повідомив про викриття організованої злочинної групи (ОЗГ), діяльність якої координували колишні народні депутати від «Партії регіонів» і деякі керівники партії «Опозиційний блок». За даними слідства, метою діяльності не було заподіяння шкоди життю і здоров’ю людей, група спеціалізувалася на організації терактів, які повинні були викликати міжнародні конфлікти між Україною й іншими країнами, сіяти ворожнечу на ґрунті релігійної нетерпимості і ксенофобії.

Члени ОЗГ обґрунтовано підозрюються в скоєнні дев’яти злочинів, пов’язаних з вибухами на території посольств, оскверненням історичних пам’яток і релігійних святинь. Троє учасників групи затримано 1 жовтня 2017 року на кордоні України з Угорщиною, де вони планували підірвати пам’ятник угорцям на Верецькому перевалі в Закарпатській області.

«Вони їхали підривати угорський пам’ятник на кордоні з Україною – виконувати чергове замовлення. Завдання треба було виконати терміново. Україно-угорські відносини останнім часом погіршилися, тому теракт проти угорського пам’ятника на Верецькому перевалі в Закарпатській області повинен був розпалити конфлікт. Карний розшук Нацполіції спрацював чітко і швидко – затримали злочинців біля кордону», – заявив глава правоохоронного відомства.

При затриманні вилучено спеціально підготований вибуховий пристрій з приєднаним газовим балоном для детонації і гранати РГД-5.

В результаті експертизи речових доказів (в тому числі аналізів ДНК), оперативної інформації та свідчень затриманих, встановлено участь групи в 9 злочинах 2016-2017 років, спрямованих на розпалювання ксенофобії, релігійної нетерпимості і міжнародних конфліктів.

  1. У місті Чернівці, де в ніч на 19.11.2016, була осквернена Центральна єврейська синагога, на головний фасад якої нанесли антисемітський напис.
  2. У місті Умань 21.12.2016 зловмисники проникли на могилу рабі Нахмана і кинули голову свині з вирізаною на ній свастикою.
  3. У місті Києві 8.06.2017 зловмисники кинули гранату в Посольство США.
  4. У місті Львів 30.06.2017 зловмисники спробували підпалити синагогу.
  5. У місті Луцьк 10.07.2017 зловмисники кинули вибуховий пристрій в консульство Польщі.
  6. У Києві 24.08.2017 в День Незалежності кинули гранату на вулиці Грушевського – отримали поранення родичі героя України Валерія Чібінєєва.
  7. У Києві, на вул. Курбаса, в той же день гранатами був підірваний пам’ятник учасникам бойових дій.
  8. У місті Умань 21.09.2017 була кинута граната, від якої постраждали громадяни держави Ізраїль.
  9. Теракт по підриву пам’ятника угорцям на Верецькому перевалі в Закарпатській області – група затримана при спробі скоєння злочину.

Виконавці зазначених і, на думку слідства, інших протиправних дій, входять в так звану ОЗГ «Торпеди». За інформацією, озвученою главою МВС, учасники цієї групи в період Революції Гідності під керівництвом організаторів з «Партії регіонів» займалися вербуванням і трансфером бойовиків – «тітушек» для силових акцій проти учасників Євромайдану.

«Затримані виконавці та їх керівник – входять до групи впливу в минулому народних депутатів від «Партії Регіонів» від Черкаської області – Володимир Олійник та Сергій Тулуб. Встановлено ланцюжок контактів злочинців із зазначеними персонами, які зараз перебувають в Російській Федерації, а також низку керівників партії «Опозиційний блок», що знаходяться в Україні», – повідомив міністр.

В даний час затримано двоє учасників терористичної групи, які є громадянами України та організатор, ім’я та персональні дані якого не розголошуються в інтересах слідства.

Керівник МВС повідомив, що на даному етапі до слідства підключаються фахівці Служби безпеки України. Слідчі дії відносно затриманих, а також спецоперація по припиненню діяльності всієї групи будуть продовжені. Глава відомства вважає, що відбудуться нові затримання.

«Підбурювачів, терористів і провокаторів міжнаціональної ворожнечі і міжнародних конфліктів будемо зупиняти жорстко. Дякую спеціальній групі Національної поліції за роботу!»- зазначив Арсен Аваков.

https://www.slideshare.net/MIA_Ukraine/ss-80357419?ref=http://mvs.gov.ua/ua/news/10168_Arsen_Avakov_policiya_zatrimala_zlochinnu_grupu_yaka_namagalasya_vtyagnuti_Ukrainu_v_mizhnarodni_konflikti_FOTO_VIDEO_PREZENTACIYA.htm