Арсен Аваков: Президент України обговорив долю Віталія Марківа з Папою Римським і керівництвом Республіки Італія

Сьогодні, 8 лютого, міністр внутрішніх справ, який входить до складу делегації офіційного візиту Президента України до Республіки Італія, повідомив, що справа гвардійця Віталія Марківа знаходиться в центрі уваги української делегації.

В рамках офіційного візиту Президента України, в Римі пройшли переговори з президентом Італійської Республіки Серджо Маттарелла і прем’єр-міністром Джузеппе Конте. У Ватикані відбулася зустріч з Папою Римським Франциском.

«Найважливішим для мене є те, що Президент України на всіх зустрічах досить детально обговорив з Президентом і Прем’єром Італії, а також його святістю Папою – долю нашого солдата Віталія Марківа, несправедливо звинуваченого в Італії!» – підкреслив Арсен Аваков.

Під час зустрічі Папа Римський Франциск підкреслив, що коли в найбільшій європейській країні стільки часу і так широко обговорюють долю одного простого солдата – це дуже важливо і це красномовно свідчить багато про що, повідомив глава МВС.

Також під час робочої поїздки в Італію Президент України Володимир Зеленський і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зустрілися з матір’ю гвардійця Марківа Оксаною Максимчук та обговорили перспективи розгляду апеляції у справі її сина.

«Дуже розраховуємо, що наша дипломатія, допомога друзів, та й просто життєва справедливість – поверне нашого солдата додому! Повага до долі кожного українця – фундаментально. #FreeMarkiv», – зазначив Арсен Аваков.

Довідка:

Віталій Марків був затриманий в Італії влітку 2017 р. за інспірованим  звинуваченням в причетності до загибелі італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі. Він був убитий 24 травня 2014 року під час бойових зіткнень сил АТО з бойовиками-сепаратистами Гіркіна в місті Слов’янськ Донецької області. За свідченнями українських військових, Віталій Марків не причетний до загибелі італійського репортера. На озброєнні Нацгвардії в той період не було важкої зброї, в тому числі мінометів, вогнем яких міг бути убитий іноземний фотограф. Він перебував на позиціях бойовиків проросійських незаконних збройних формувань і свідомо піддавав себе на небезпеку, не дивлячись на офіційні попередження посольства Італії і заклик не відвідувати зону бойових дій.

Суд міста Павія 12 липня 2019 р визнав військовослужбовця Національної гвардії України Віталія Марківа причетним до вбивства італійського журналіста Андреа Роккеллі та призначив покарання у вигляді позбавлення волі строком на 24 роки. 20 листопада 2019 року була подана апеляційна скарга на це рішення. Очікується, що розгляд скарги Апеляційним судом округу Ломбардія почнеться в першій половині 2020 року.