Арсен Аваков: Презумпція правоти поліцейського повинна стати соціальною нормою

Міністр внутрішніх справ повідомив, що правоохоронне відомство вийде з ініціативою до Парламенту імплементувати норму про «презумпції правоти поліцейського» в Законодавство України.

«Це висока відповідальність і широкі права для поліції? Так! Але іншого шляху немає. Змінюється, реформується  поліція – повинна та буде отримувати і більше прав, і більше довіри суспільства. Іншого шляху побудови ефективної правоохоронної системи немає. Потрібно вдосконалювати поліцейські сили, розширюючи їх рівень, як компетентності, так і відповідальності за забезпечення свобод кожного. Розширюючи апріорі рівень довіри», – заявив Арсен Аваков.

Відзначимо, що норма «презумпції правоти поліцейського» застосовується в роботі поліції багатьох країн, серед них: Німеччина, США, Великобританія, Франція, Італія, Канада та інші.

«Повага до правил, законності і процедур – лише розширює громадянські свободи. Презумпція правоти поліцейського «спочатку підкоряйся – потім оскаржуй» – один з інструментів побудови системи колективної внутрішньої безпеки!», – зазначив міністр внутрішніх справ.

Найближчим часом в пакеті законодавчих ініціатив щодо забезпечення безпеки МВС запропонує Верховній Раді України імплементувати цю норму в законодавче поле.