Арсен Аваков презентував у США книгу «Добробати» та фільм «Україна. 100 днів над прірвою»

17 квітня 2018 року в Посольстві України у США відбулася презентація книги та фільму, що розповідають про період безвладдя в країні навесні 2014 року та початок гібридної війни РФ проти України.

У презентації взяли участь міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Надзвичайний і Повноважний посол України в США Василь Чалий, державний секретар МВС Олексій Тахтай, представники громадських українських та волонтерських організацій у США.

За словами міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, четвертий рік поспіль Україна захищає свою незалежність у протистоянні гібридній агресії Росії, яка, всупереч міжнародному праву, анексувала Крим та окупувала частину Донецької та Луганської областей.

«Ціною життя тисяч українських громадян, ми насправді боронимо мир і демократичні цінності західної цивілізації від неоімперської політики нашого східного сусіда. Це непроста і виснажлива боротьба України. Ми вдячні міжнародному співтовариству за потужну підтримку нашої держави на світовій арені. Саме завдяки цій єдності, вдається суттєво стримувати загарбницькі апетити російського агресора. Ми вдячні кожному іноземному громадянину, а особливо представникам численної української діаспори в США, за допомогу, яку вони надали для відновлення оборонного потенціалу нашої держави. Повірте, усі кошти перераховані українським волонтерським організаціям, кожна одиниця спорядження, одягу та амуніції надіслана на фронт бойовим українським  підрозділам, кожна виголошена промова чи прийнята світовою спільнотою резолюція за Україну – це реальна допомога у захисті цивілізованої демократичної Європи і всього вільного західного світу», – заявив очільник МВС України.

Проект «Добробати»  – це понад 30 спогадів від ключових учасників подій тодішнього військово-політичного керівництва України, командирів кадрових військових формувань, новостворених добровольчих підрозділів, політиків, волонтерів, журналістів, громадських діячів і звичайних бійців. Книга окреслює події 2014-2015 років, коли для збройного опору російській гібридній агресії у складі МВС України були створені добровольчі підрозділи.

Книга вийшла у 2016 році накладом понад 10 000 примірників, значна частина яких була презентована безпосереднім учасникам тих подій та родинам загиблих. Видання було представлено на Львівському та Київському книжкових форумах, а також в Інституті Святого Володимира в Торонто.

Під час заходу міністр внутрішніх справ також представив документальний фільм «Україна. 100 днів над прірвою». Фільм розповідає про 100-денний період (22 лютого – 25 травня 2014 року), коли Україна залишилась без Президента, всі гілки влади були паралізовані, армія і правоохоронна система – недієздатні, а країна опинилась на порозі повномасштабної війни.

«Сьогодні ми маємо честь презентувати в США фільм «Україна. 100 днів над прірвою» і англійське та українське видання книги «Добробати». Багато хто у світі не розуміє, що діялося в Україні в 2014, 2015 рр. Книга та документальна стрічка повністю показують, що відбувалося у період безвладдя, під час окупації Криму та перших днів захоплення частини територій Донецької та Луганської областей. Світ повинен знати правду!»,- сказав міністр внутрішніх справ.

Наприкінці заходу Арсен Аваков нагородив відзнаками МВС Ілону Доерфлер, Григорія Саєвича та Надію Шапоринську – волонтерів, які допомагали українському війську з перших днів АТО.