Арсен Аваков презентував свою книгу «2014. Миттєвості харківської весни»

Сьогодні, 5 січня, в Харкові міністр внутрішніх справ Арсен Аваков презентував свою книгу про проведення в рамках АТО в Харківській області спецоперації зі звільнення ХОДА від проросійських сепаратистів в квітні 2014 року. Вихід з друку видання глава МВС анонсував на своїй сторінці в фейсбуці.

У презентації взяли участь співавтори книги – учасники подій 2014 го, серед яких – громадські активісти, журналісти, силовики.

«Я розповідаю свою історію – так, як бачив і переживав її як харків’янин і як міністр внутрішніх справ. Разом зі мною свої історії розповідають мої співавтори – харків’яни, які брали участь в тих подіях, переживали їх як історію свого міста і свою особисту … »? – зазначив Арсен Аваков.

У книзі багато документів – від публікацій ЗМІ до унікальних матеріалів розвідки і аудіозаписів переговорів сепаратистів, отриманих в рамках оперативних заходів – на їх публікацію було спеціальний дозвіл слідства.

Арсен Аваков зазначив, що в книзі публікується «План по Харкову і області» – електронне листування кураторів «російської весни», в якій розписано детальний план окупації Слобожанщини.

Майже три десятки сторінок докладно описують мету сепаратистських груп в захопленні систем комунікацій, ЗМІ та зв’язку, важливих стратегічних об’єктів інфраструктури. Окремо шокує цинізм і жорстокість намірів по відношенню до представників влади, військових, журналістів.

«Якби в 2014 році Харків не встояв – України б уже не було», – підкреслив Арсен Аваков.

Також під час презентації автори книги відзначили, що документалісти вже виявили бажання зняти фільм про події 2014 року в Харкові.