Арсен Аваков презентував нову форму Національної поліції України

Нову форму міністр продемонстрував на засіданні уряду. Кабінет Міністрів одноголосно затвердив комплект форменого одягу Національної поліції України.

Нову форму отримуватимуть поліцейські, які прийдуть служити в нові підрозділи і ті співробітники міліції, хто успішно пройде переатестацію.

«Ніхто не перейде автоматично з міліції в поліцію! Скрізь перехід буде спочатку обумовлений структурними змінами в підрозділах у відповідності зі стратегією реформи. Потім тестування і співбесіду, конкурсні набори – повна переатестація особового складу. Тим, хто готовий чесно служити – переживати нема про що. Досвід наших конкурсів і тестів останніх місяців показує: такі люди і фахівці відмінно справляються з тестуванням і конкурсом – вони потрібні в новій поліції. Але ніякого автоматичного переходу, під загальну хвилю 150 000 поліцейських! Перевірка на відповідність кожного – ось надзавдання на перехідний період, про який я сказав. З повагою до кожного, але і з високими вимогами. Такий наш план переходу. Він не простий – і буде іскрити, але так буває практично при всіх реформах. І ми точно справимося!», – зазначив Арсен Аваков.

Глава відомства особливо відзначив, що нова форма – особливий маркер змін в правоохоронних органах.

«Нову форму поліцейського, як і нові посадові обов’язки та посадові оклади, отримуватимуть ТІЛЬКИ реформовані підрозділи нової поліції і пройшовши атестацію новопризначені поліцейські.

Тому, якщо ви побачите на вулиці людини в формі старої міліції вже після 7 листопада – це значить, що або його підрозділ ще не пройшло процедури, або він сам ще не пройшов атестації. Чи не означає, що він поганий – значить, що ще йде процес.

І навпаки – поліцейський в новій формі представлятиме вже реформоване підрозділ поліції. Це буде означати, що він пройшов вже переатестацію (або знову призначений за конкурсом).

Ось таке ще й символьне значення формі поліцейського на цей перехідний період», – повідомив міністр.

Арсен Аваков підкреслив, що міліція радянського зразка  де-юре припинить існування символічно – 7 листопада, в «червоний день календаря»!