Арсен Аваков презентував мотиваційну програму патрульним поліцейським Києва

Сьогодні, 6 грудня, міністр внутрішніх справ представив перший пакет мотиваційної програми МВС. З 1 січня 2019 року зарплата поліцейських виросте на 30% і буде постійно індексуватися. Крім того, правоохоронці зможуть отримувати компенсацію за оренду житла і купувати власне – за відомчою іпотечною програмою.

«Бюджет на 2019 вже затверджений Парламентом. Скажу відверто – це складний бюджет, держава майже третину своїх доходів витрачає на обслуговування зовнішніх боргів. І у нас тисячі задач. Але держава визначила головні і серед них підтримка поліцейських та рятувальників. Поліцейські, компетентні та мотивовані, є основою нашої державності, її стержень. Щоб зміцнити мотивацію до щоденної роботи і особистого розвитку, ми починаємо велику мотиваційну програму. Основа цієї програми – забезпечення поліцейського житлом», – сказав Арсен Аваков.

За словами глави МВС, з 1 січня 2019 заробітна плата поліцейських буде збільшена на 30%. Мінімальна зарплата для працівника ДСНС складе 9000 гривень, для поліцейського – 9200. Також запрацює програма компенсації за орендоване житло. У районному центрі компенсація за оренду складе від 1900 до 2900 грн., в обласному – від 2900 до 4300. Але найголовніше, буде введена система отримання власного житла поліцейським після двох років служби на основі іпотеки до 20-річного пільгового фінансового лізингу з урахуванням повного погашення відсотків з боку міністерства та бонусного погашення до 40% лізингу.

Коли поліцейським доводиться віддавати значну частину заробітної плати на оренду житла – «квартирне питання» є однією з причин, чому вони коливаються, чи залишатися їм служити в лавах Нацполіції.

«Ми з міністром знайшли вихід – пропонуємо два роки прослужити, оформити договір по іпотечній програмі і отримати житло відразу. Відсотки платить держава в особі МВС і Нацполіції. Але одна умова – ви будете служити чесно. Якщо поліцейський зробив не доброчесний вчинок, порушив закон, він звільняється зі служби і залишається один на один з кредитом і відсотками по ньому», – зазначив Сергій Князєв