Арсен Аваков: Презентували в Торонто книгу «Добробати». Вражений теплими емоціями української громади!

24 вересня 2017 року в театрі Інституту Святого Володимира в Торонто відбулася презентація англійської та української видання книги «Добробати». Відвертий літопис, що відображує події 2014-2015 років, коли для збройного опору російської агресії в складі МВС України була створена система добровольчих підрозділів.

У презентації взяли участь міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, заступник міністра внутрішніх справ Вадим Троян, посол України в Канаді Андрій Шевченко, радник міністра, екс-боєць 20-го батальйону територіальної оборони Збройних Сил України Євген Терехов, члени української команди INVICTUS GAMES, представники уряду Канади, громадських українських та волонтерських організацій в Канаді.

Книга «Добробати. Історія подвигу батальйонів, які врятували країну »- перше видання про історію добровольчого руху в Україні. Створення добробатов, їх бойовий шлях і сучасний стан – більше 30 спогадів – пряма мова учасників подій: військово-політичного керівництва України того періоду, командирів кадрових військових формувань, бійців добровольчих підрозділів, політиків, волонтерів, журналістів, громадських діячів.

За словами Арсена Авакова, четвертий рік поспіль Україна захищає свою незалежність і протистоїть агресії Росії, яка, всупереч міжнародному праву, анексувала Крим і окупувала частину Донбасу. Ціною життя тисяч своїх громадян, українці захищають мир і демократичні цінності західної цивілізації від цинічної неоімперської політики східного сусіда.

«Це непроста, виснажлива боротьба України. Ми вдячні міжнародному співтовариству за підтримку нашої держави. Завдяки цій єдності, вдається істотно стримувати агресивні апетити російського агресора. Ми вдячні кожному іноземному громадянину і особливо представникам численної української діаспори в Канаді, за допомогу, яку вони надали для відновлення оборонного потенціалу нашої держави. Повірте, кожен долар або євро, перераховані українським волонтерським організаціям, кожна одиниця спорядження, одягу та амуніції спрямована на фронт в бойові українські підрозділи, на Донбас, кожна вимовлена промова або прийнята світовою спільнотою резолюція по Україні – це реальна допомога в захисті цивілізованої демократичної Європи і всього вільного західного світу», – сказав Арсен Аваков.

Книга «Добробати. Історія подвигу батальйонів, які врятували країну »видана в Харкові в 2016 році тиражем більше 10 000 екземплярів, значна частина якого була передана безпосереднім учасникам подій і сім’ям загиблих. Видання було представлено на Львівському і Київському книжкових форумах.

Довідка:

Інститут Святого Володимира називають представництвом українства в центрі Торонто – заснований православною громадою і об’єднує українців різних конфесій.

Інститут був створений в 1963 році як студентський гуртожиток і культурний центр. Нині Інститут св. Володимира займається переважно організацією допомоги (волонтери, донори та ін.) Для українських студентів – допомагає їм адаптуватися до нових умов і зберегти свою автентичність в іншомовному оточенні: мовні курси, збір спеціальної літератури для досліджень, організація нічлігу і дозвілля, де кожен може спілкуватися на рідною українською мовою.

При Інституті діє Український Музей Канади, Відділ Онтаріо, де експонується плакатне мистецтво Майдану, Голодомор-Консорціум (вивчає Голодомор як геноцид), Український Дослідно-Документаційний Центр, Фонд Підтримки Українських Студій, Українська Генеалогічна Група та інші. Особлива гордість Інституту – бібліотека, що налічує близько 15 тис. книг, як на українському, так і на англійській мові.

Інститут св. Володимира – це інформаційно-культурний центр, який зберігає спадок української національної культури і представляє світове українство на англійській мові.