Арсен Аваков представлений особовому складу МВС

Головне завдання на сьогодні – відновити правопорядок в країні. Про це сьогодні заявив голова Верховної Ради України Олександр Турчинов під час представлення тимчасово виконуючого обов’язки міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова особовому складу міністерства.

За його словами, основними завданнями МВС є «недопущення нових жертв, локальних протистоянь і самосудів та відновлення порядку на вулицях міст і в усіх регіонах України».

«Сьогодні відбувся ганебний кінець влади, яка перетворила себе в режим», – сказав Олександр Турчинов і повідомив присутнім, що парламент своєю постановою відсторонив від виконання обов’язків президента України Януковича та призначив вибори глави держави на 25 травня цього року.

«Це необхідно для того, щоб відновити вертикаль влади. Крім того, наше завдання сьогодні – відновити авторитет МВС», – зазначив він.

Також керівник парламенту повідомив, що новою більшістю, до якої увійдуть і опоненти опозиції, буде створено коаліційний уряд – Уряд народної довіри.

«Зараз потрібно забути протистояння для порятунку країни, – сказав він. – Ми призначаємо Арсена Авакова виконуючим обов’язки міністра внутрішніх справ до тих пір, поки не буде сформовано коаліційний уряд».

Разом з тим, він не виключив, що Арсен Аваков і надалі виконувати обов’язки міністра внутрішніх справ, «якщо коаліційна більшість так вирішить».

«Прошу відповідально ставитися до всіх його доручень і самим проявляти ініціативу, виходячи зі своєї громадянської позиції», – зазначив керівник парламенту, додавши, що, на превеликий жаль, протягом останніх чотирьох років МВС виконувало функції політичного тиску на опонентів влади, суперечило закону і моралі.

«Наше завдання – ніколи не виконувати політичних замовлень. За ними стоять кров і гільйотинізація влади», – резюмував Турчинов.