Арсен Аваков представив концепцію реформування ОВС чолі консультаційної місії ЄС

Під час зустрічі з Місією сторони обговорили питання цивільної безпеки українського народу, ситуацію на сході України, а також детально зупинилися на новітній концепції реформування органів внутрішніх справ, яку глава правоохоронного відомства Арсен Аваков представив голові Консультаційної Місії Європейського Союзу Калману Міжею.

2

Що стосується стратегічних поглядів на реформування вони знаходяться на двох рівнях. Перший рівень – на рівні Уряду та Кабінету Міністрів, другий – на рівні Міністерства.

– Є загальна концепція, яка підтримується рівнем Кабміну. В рамках якої прийнято рішення, щоб робота всіх міністерств і відомств країни була максимально наближена до роботи Європейських відомств по всій території об’єднаної Європи. Це стосується і системи судів, прокуратури і МВС в цілому. В рамках підписаних угод з ЄС було прийнято рішення щодо введення в кожному міністерстві відповідного Департаменту та профільного заступника з євроінтеграційних процесів, – зазначив Арсен Аваков.

За словами глави правоохоронного відомства, кілька днів тому таке рішення було прийнято і щодо Міністерства внутрішніх справ. Заступником Міністра з питань Євроінтеграції був призначений Тигран Авакян. Основні ключові напрямки роботи підрозділу знаходяться на стадії формування.

– Я сподіваюся, що ви допоможете нам сформулювати правильні акценти виходячи з вашого досвіду. Ми не збираємося розтягувати цей етап. Уже через кілька днів сподіваємося сформулювати основні пріоритети в діяльності Департаменту, – зазначив глава правоохоронного відомства.

Щодо другого етапу реформування – Арсен Аваков розповів пану Міжею про те, що в МВС більше трьох місяців працює комісія з реформування правоохоронного відомства. Проведено ряд зустрічей. Серед членів комісії крім Міністра і співробітників ОВС, також і відомі громадські діячі, один з них Євген Захаров, ряд міжнародних експертів (Франція, Німеччина, Польща, США) і т.п.

– У рамках цієї комісії було обговорено ряд моделей, тактичних і стратегічних рішень, для того щоб виробити ту концепцію, яка буде затверджена. Новітня Концепція передбачає повну зміну філософії функціонування Міністерства внутрішніх справ, зазначив Міністр. – Зараз ми вибираємо з двох компонентів. Ми віддаємо перевагу керованості і якості.

3

У свою чергу Голова Консультаційної Місії Європейського Союзу Калман Міжей висловив свою підтримку щодо реформування правоохоронного відомства та надію на подальшу плідну співпрацю.

– Перший крок зустрічі був спрямований на ефективне та плідне співробітництво, – зазначив пан Міжей. – Позитивне розуміння, в якому відбулася ця зустріч дуже вагоме, адже МВС України є одним з координаторів питань щодо цивільної безпеки громадян України.