Арсен Аваков: Правоохоронні органи Російської Федерації ігнорують документи про розшук 24 осіб, які раніше займали високі пости в Україні

На сьогоднішній день правоохоронними органами Російської Федерації ігноруються документи про розшук 24 осіб, які раніше займали високі пости в Україні, а також ще кількох десятків людей другого ряду, підозрюваних у злочинах зі сторони України. Про це заявив Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

За словами глави правоохоронного відомства України, заяви Генерального прокурора Росії про те, що Генеральна прокуратура РФ досі не отримувала запитів від українських колег про видачу екс-президента України Віктора Януковича та інших політиків, по суті, є помилковими.

  • Запит про ВИДАЧУ розшукуваної особи або злочинця відправляється в органи країни, де розшукуваний був ЗАТРИМАНО по раніше оголошеного розшуку, – зазначив Арсен Аваков. – Росія, відповідно до своїх зобов’язань, що діють в рамках угоди СНД про розшук злочинців зобов’язана була виставити в систему розшуку представлених Україною персонажів. І Януковича, і ще 23 чоловік.

Міністр внутрішніх справ зазначив, що Федеральна казенна організація «ДІАЦ МВС Росії», послідовно ігноруючи всі запити України, які не виставляла в систему розшуку в країнах СНД розшук на Януковича і його поплічників. Тим самим порушуючи всі встановлені процедури.

На сьогоднішній день Росією ігноруються документи про розшук 24 осіб, які раніше займали високі пости в Україні: Януковича В. Ф., Азарова М.Я., Клюєва А. П., Пшонки В. П., Якименко А. Г., Захарченко В. Ю., Ратушняка В. І., Зінова П. І., Шуляка С. М., Коряка В. В., Федчука П. М., Януковича О. В., Ставицького Е. А., Курченко С. В., Арбузова С. Г., Клименко А. В., Присяжнюка М. В., Кузьміна Р.Р., Царьова О. А., Колобова Ю. В., Ігнатова А. П., Богатирьова Р. В. , Дзекон Г.Б., Динник О. В.

– Крім цих персонажів – штучно не оголошені в розшук в Росії і СНД за системою в цілому ще кілька десятків людей другого ряду, підозрюваних у злочинах з боку України, – зазначив Арсен Аваков.