Арсен Аваков: Правоохоронні органи об’єднуються з українським бізнесом у боротьбі з контрабандою

Сьогодні, 22 червня 2018 року, під час зустрічі з представниками бізнес-асоціацій України, міністр внутрішніх справ розповів про введення нової системи контролю на митниці та закликав представників легального бізнесу підтримати державний план «Україна без контрабанди».

Силовий блок на зустрічі представили в.о. глави Державної фіскальної служби Мирослав Продан, в. о. міністра фінансів Оксана Макарова, голова прикордонної служби Петро Цигикал та керівник Департаменту захисту економіки НПУ Ігор Купранець.

«Ми проводимо цю зустріч для того, щоб підприємці ясно розуміли ситуацію пов’язану з новим порядком контролю на митних пунктах українського кордону. Є постанова Кабміну і доручення Прем’єр-міністра, де детально прописані нові правила, згідно з якими весь силовий блок виконуватиме ряд комплексних рішень та заходів, що обов’язково відповідатимуть чинному законодавству. З’являться нові спільні групи контролю, запровадимо спеціальні процедури контролю на місцях, в нейтральних і українських водах», – повідомив Арсен Аваков.

Голова МВС відзначив, що витрати Держбюджету на поточний рік складають 991 млрд. грн. Надходження від митниці за планом на 2018 рік – 343 млрд. грн, за п’ять місяців поточного року є виконання  – в розмірі 155 млрд. грн. Втрати з бюджету, за нашими підрахунками  – 70 мільярдів від контрабанди, до 65 млрд. грн. від офшорних схем, до 15 млрд. –  через використання спеціальних конвертаційних центрів. Таким чином втрати бюджету України сягають більше 100 млрд. грн. рік. Для розуміння масштабів – річний бюджет Міністерства оброни 82 млрд., бюджет МВС та ЦОВВ – 60 млрд..

«Нажаль, сьогодні спостерігається опір деяких структур і окремих посадових осіб, які обслуговують близькі до законних методи розмитнення, але все ж такі незаконні… Все це вбиває легальний бізнес – ми повинні об’єднатися, виробити зрозумілі правила та врахувати ризики. Я звертаюся до представників бізнесу для  ясного позиціонування. Тому що крім грошей, які ми отримаємо в бюджет, у нас буде кумулятивний ефект розвитку економіки», – зазначив Арсен Аваков.

Представники бізнесу обговорили з посадовцями проблемні питання, що виникають при перевезенні на територію України та розмитненні сировини та продукції, та внесли пропозиції щодо захисту та покращення умов для розвитку підприємництва в Україні. Учасники зустрічі переконані, що системна робота дасть можливість побороти контрабанду та дозволить прозоро вести бізнес.

Арсен Аваков завірив, що правоохоронні органи готові до співпраці з бізнесом і чітко виконуватимуть норми закону.

«Наша спільна мета – зупинити контрабанду та тіньові схеми на кордоні. Є підтримка Уряду, є повна комунікація  та готовність силового блоку, але крім цього потрібна воля суспільства. Нам потрібна ваша допомога, тому що ми йдемо на «війну» і хочемо, аби ви мали чітку позицію у спільній справі», – заявив міністр внутрішніх справа.

Довідково:

20 червня 2018 року Кабмін прийняв Постанову № 479 «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення умов для унеможливлення ухилення від сплати митних платежів», а також підтримав рішення про необхідність визнати контрабанду – кримінальним правопорушенням і внести відповідні зміни в законодавство України.