Арсен Аваков: право на самооборону в межах необхідного рівня – гарантовано Законом

Слідство за фактом нападу групи осіб на домоволодіння ветерана АТО 2 травня в селі Глещава Тернопільської області буде передано Головному слідчому управлінню Нацполіції. Про це заявив сьогодні, 6 травня, міністр внутрішніх справ. За даними попереднього розслідування, нападники перебували в стані алкогольного сп’яніння. Господар будинку, захищаючись, смертельно поранив одного із зловмисників.

«Вважаю передчасним і необґрунтованим пред’явлення підозри 24-річному ветерану АТО, який був змушений застосувати холодну зброю для самозахисту після того, як в його будинок намагалися увірватися п’ятеро невідомих нетверезих чоловіків. В результаті інциденту один із нападників загинув від отриманих поранень … Життя людини безцінне, і ніхто не має права зазіхати на неї. Право на самооборону і захист свого житла, крім випадків перевищення меж необхідної самооборони, – гарантовано Законом», – зазначив Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ зазначив, що слідство буде клопотати перед судом про зміну запобіжного заходу для фігуранта розслідування.

«Справа про вторгнення на територію домоволодіння і напад групи з п’яти осіб на ветерана АТО буде передано до Головного слідчого Управління Національної поліції, слідчі звернуться до суду з клопотанням про зміну запобіжного заходу з цілодобового домашнього арешту – на особисте зобов’язання. Слідство буде повним, неупередженим і об’єктивним», – зазначив Арсен Аваков.

 

 

 

 

Довідка:

Стаття 36, пункт 5 Кримінального кодексу України:

“Не є перевищенням меж необхідної оборони і не має наслідком кримінальну відповідальність застосування зброї або будь-яких інших засобів чи предметів для захисту від нападу озброєної особи або нападу групи осіб, а також для відвернення протиправного насильницького вторгнення у житло чи інше приміщення, незалежно від тяжкості шкоди, яку заподіяно тому, хто посягає”.