Арсен Аваков: Пожежа сталася через порушення правил експлуатації

Про це під час засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій завив міністр внутрішніх справ.

МВС погодило з Генеральною прокуратурою оголошення про підозру двом керівникам нафтобази, в тому числі головного інженера і виконуючому обов’язки директора нафтобази «БРСМ-Нафта».

Судом обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту (з носінням електронного браслета) стосовно головного інженера.

Виконуючий обов’язки директора нафтобази не з’явився на судове засідання. У разі його черговий неявки в суд до нього буде застосовано примусовий привід.

Слідством встановлено, що причиною пожежі стали системні порушення правил безпеки і експлуатації нафтобази у Васильківському районі Київської області.

«Будуть залучені до відповідальності ті, хто видавав дозвіл на будівництво нафтобази в незаконній близькості від військового об’єкта, і місцева влада в особі сільської ради, райради, райадміністрації і великі військові чиновники. Є питання до тих чиновників, хто, особливо, в перші роки, здійснювали моніторинг і контроль», – Арсен Аваков.

Головне слідче управління МВС продовжує розслідування щодо посадових осіб групи компаній «БРСМ», які протягом останнього року закуповували нафтопродукти з нафтових родовищ України, оприходуючи їх через фіктивні підприємства за підробленими документами і на території трьох нафтобаз, виготовляли бензин і дизпаливо «підвищеної якості» з використанням різного роду присадок і добавок. В результаті таких угод при реалізації та отриманні товарно-матеріальних цінностей завдані державі збитки становлять 1,2 мільярда гривень.