Арсен Аваков повідомив про перший вирок суду в справі про підкуп виборців

9 листопада 2015 року Шевченківський районний суд м. Чернівці виніс рішення визнати винними за статтею 160 КК України та призначити покарання у вигляді трьох років позбавлення волі з випробувальним терміном в один рік трьох студентів місцевого ВУЗу. Замовник злочину переховується за кордоном і оголошений в розшук. Упевнений, буде в рамках Інтерполу знайдений і екстрагований в Україну для суду.

«Відбувся перший виразний вирок щодо підкупу виборців. Дуже ясне шахрайство – чітка робота міліції (тоді ще) + супровід в суді звинувачення + перед незаперечністю доказів і швидке судове рішення і = ми маємо дуже важливий ПРЕЦЕДЕНТ. Важливий для забезпечення чесного виборчого права в нашій країні. Важливий як превенція беззаконню зі скупки голосів. Важливий як приклад для всієї правоохоронної системи – як правильно припиняти порушення, супроводжувати АЖ ДО Винесення ВИРОКУ і не допускати брутальних порушень у виборчому процесі», – повідомив міністр внутрішніх справ України.

«КРИЧУЩИМ є сам факт злочину і цинічність його організатора. ПРАЦЮЮЧИ доцентом однієї з кафедр Чернівецького національного університету та балотуючись в депутати міськради від партії «Рідне місто» – він втягнув у злочинну групу своїх студентів. 20 тисяч гривень … роздача за списками, розсилка і контроль голосування по месенджеру і фотографування факту голосування», – зазначив Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ повідомив також, що МВС супроводжує звинувачення ще в кількох кримінальних провадженнях щодо порушень виборчого законодавства в ході виборів до місцевих органів влади 25.10.2015.

Арсен Аваков подякував за чітку роботу Громадську мережа «ОПОРА», Чернівецький УВС і прокуратури.

«Не продавайте свій голос! Є речі, якими не торгують», – підкреслив Арсен Аваков