Арсен Аваков: Поставки з окупованої території слід обмежити вугіллям і продукцією для металургійного комплексу

Міністр внутрішніх справ України зазначив, що формально питання товарообміну з окупованою територією буде вирішене і пропонує свій перелік товарів для так званого «критичного імпорту».

«Цю позицію я повторю на засіданні уряду. Вважаю, що потрібно ввести обмеження, які будуть чіткого показувати товарообіг так званого «критичного імпорту». Це повинно бути тільки вугілля, тільки продукти, необхідні для металургійного комплексу і все. А в зворотну сторону ми можемо собі дозволити направляти запчастини для шахтного обладнання, відповідні реагенти для забезпечення роботи», – повідомив Арсен Аваков.

Міністр підкреслив, що ця формула може нанести удар чиїмось бізнес-інтересам, але це необхідно зробити найближчим часом.

Він нагадав, що відповідно до своєї компетенції Служба безпеки України розробляє перелік товарів для товарообігу, який буде винесено на розгляд Кабінету міністрів.

«Моя думка, що я озвучив, більш радикальне. Думаю, що формально питання обміну з цими територіями буде врегульовано. Як свого часу це питання було врегульовано і з Кримом», – підсумував глава МВС.