Арсен Аваков: Порядок на митниці сприятиме зростанню української економіки

Для припинення незаконних схем провезення контрабанди через український кордон буде впроваджена нова система контролю. Про це, 25 червня 2018 року, заявив міністр внутрішніх справ в ефірі програми «Свобода слова» на каналі ICTV.

Арсен Аваков зазначив, що постанова КМУ № 479 від 20.06.2018 передбачає вироблення нової системи взаємодії і контролю різних органів таким чином, аби у жодного з них не виникало можливості порушувати закон. Буде три методи контролю, в тому числі аналітичний – через бази даних. У деяких випадках виникне необхідність застосування і силового методу. Наприклад, коли мова йде про «танкери-невидимки», які приходять в нейтральні води і вночі розвантажуються на 95% через малогабаритні судна.

Глава МВС зазначив, що впровадження ефективної системи боротьби з контрабандою безсумнівно викличе реакцію з боку зацікавлених осіб і слід  очікувати, в тому числі, інформаційної кампанії з дискредитації цього проекту. Арсен Аваков підкреслив, що за контрабандою стоять досить ресурсні сили, які зацікавлені у вкиданні фейків і компромату, в тому числі, педалюванні теми, що мова йде про “перерозподіл потоків незаконного збагачення”.

«Мова не йде про перерозподіл потоків від СБУ до НПУ. Йдеться про створення такої системи, коли спокуси або можливостей не виникатиме. Від контрабанди бюджет втрачає близько 100 млрд. грн., від нерозмитнених контрафактних товарів також страждає легальний бізнес. Тут ми з Прем’єр-міністром очікуємо кумулятивний ефект, коли буде наведено лад на митниці – відбудеться зростання сектору економіки. Ми, звичайно, розуміємо, що на будь-якому перехідному періоді будуть перегини, і ми чесно віддаємо собі звіт, що не 100% правоохоронців чесні, розумні і чуттєві люди. Є й негативні компоненти. Тут діє механізм «прямого зворотного зв’язку». Разом з СБУ, Генпрокуратурою і ДФС ми вже зробили ряд кроків. Успіхи ви побачите дуже скоро – за наповнюваністю казни», – повідомив міністр.