Арсен Аваков: Порушник – присікаємо!

Глава МВС заявив, що відомство підготує інструкцію для працівників міліції, яка передбачає алгоритм їх поведінки в разі наявності загрози життю і здоров’ю з боку збройного зловмисника. Крім того, правоохоронці отримають вказівку застосовувати заходи до правопорушників навіть в разі наявності у них статусу недоторканності.

«Суддя Обремко, Ослави на всю країну вчора:«Я п’яний їжу акуратно додому і це нормально», який погрожував пістолетом міліціонеру даїшнику – сьогодні клієнт прокуратури. МВС не може вести розслідування проти нього, але висновки зробимо все одно.

Зазначу три моменти:

1.Всім постовим готуємо інструкцію подібні випадки

а) Якщо порушник, ким би він не був, наводить пістолет на співробітника міліції – стріляти на поразку;

б) При наданні порушниками посвідчень, що гарантують недоторканність (судді, нардепи) – доставляти у відділення міліції для встановлення особи і достовірності наданої посвідчення. При активній непокорі – застосовувати наручники і доставляти примусово.

2. Як і раніше заявляю: співробітник патрульної міліції, ДАІ, який затримав за порушення суддю, народного депутата, міністра, прокурора, співробітника адміністрації Президента та інших громадян, кого прийнято називати VIP – отримує повний захист міністра внутрішніх справ, заохочення і грошову премію.

3. Щодо судді Обремко. Безсумнівно, прокуратура Києва дасть оцінку його діям. МВС же, діючи в межах своїх повноважень, відповідно до зафіксованим слідчим фактом неадекватного поводження зі зброєю, прийняло рішення: анулювати дозвіл Обремко В. А. на користування зброєю і вилучити зброю (4 стовбура) примусово », – підкреслив Арсен Аваков.