Арсен Аваков: Понад 600 сучасних екологічних кросоверів поповнять автопарк Національної поліціїАрсен Аваков: Понад 600 сучасних екологічних кросоверів поповнять автопарк Національної поліції

Міністр внутрішніх справ повідомив, що вже восени 2016 року 651 автомобіль Mitsubishi Оutlander PHEV (Plug-in Hybrid Electric) надійде до підрозділів НПУ.

«Екологічно чисті» автомобілі Нацполіція отримає в рамках реалізації проекту позабюджетного фінансування згідно з Кіотським протоколом, який був реалізований у співпраці з Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, Міністерством екології та природних ресурсів, а також урядом Японії та представниками компанії Mitsubishi.

«Ми знаходимося на завершальній стадії роботи. Як тільки Національна поліція затвердить необхідну комплектацію машин, буде проведено прозорий тендер. Кросовери передадуть патрульної поліції, групам швидкого реагування, обласним та територіальним відділенням. Ми плануємо завершити цей процес до кінця року», – зазначив Арсен Аваков.

Сучасні гібридні автомобілі дозволять не тільки поліпшити умови служби поліцейських, а й істотно скоротить витрату палива, заощадить кошти на його придбання і стане вагомим внеском у поліпшення екологічного стану в Україні (викид парникових газів знижується в шість разів).

«За рахунок низької витрати палива нових гібридних кросоверів, за рік ми зможемо заощадити 330 млн. гривень. Зекономлених грошей вистачило б на покупку ще 250 поліцейських автомобілів. Варто зазначити, що оновлення автопарку Нацполіції стало можливим також завдяки викриттю афери по реконструкції системи електричного освітлення, яка була своєчасно попереджена МВС», – підкреслив міністр.

Ці кошти допоможуть МВС здійснити поступову заміну застарілих ВАЗ і УАЗ на екологічні автомобілі сучасного типу.

З метою економії бюджетних коштів, МВС і Мінекології виступили з ініціативою розглянути в Парламенті законопроект про зниження мита на ввезення партії гібридних автомобілів Mitsubishi Оutlander) для Нацполіції, взявши до уваги, що ці машини по суті не є бензиновими, а електричними.

Раніше Верховна Рада України прийняла за основу два законопроекти, якими скасовуються акцизний збір, ПДВ і ввізне мито на електротранспорт. За оцінками експертів це дозволить знизити ціни на електромобілі до 30%, що дасть поштовх поширенню «зелених» авто в Україні.

«Використання гібридних електромобілів – новий тренд на шляху реформування Національної поліції і збереження навколишнього природного середовища нашої країни. І ми сподіваємося, що парламент підтримає рішення про спрощення і зменшення оподаткування для поліцейських автомобілів, а потім і для всіх аналогічних транспортних засобів, що ввозяться в Україну», – додав глава МВС.

Довідка:

Кіотський протокол – міжнародна угода, прийнята в Кіото (Японія) в грудні 1997 року на додаток до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (РКЗК). Вона зобов’язує розвинені країни і країни з перехідною економікою активізувати діяльність, спрямовану на зменшення викидів, адаптації до змін клімату та боротьбу з глобальним потеплінням.

За договорами продажу одиниць (частин) установленої кількості викидів парникових газів з японською стороною погоджено 536 проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій у 24 регіонах України загальною вартістю 3813,5 млн. грн. і очікуваними щорічними скороченнями викидів парникових газів 116,9 тис. Т СО2-екв.

Витрата палива у гібридних автомобілів на 25% менше, ніж у автомобілів традиційної схеми. А в умовах постійно зростаючих цін на бензин, цей пункт є найважливішим. Гібридні автомобілі завдають менше шкоди екології планети. Скорочення викидів вуглекислого та інших шкідливих газів в атмосферу відбувається за рахунок більш раціонального витрати палива або повної зупинки споживання бензину двигуном при певних умовах руху.

На відміну від батарей «чистого» електромобіля, в гібридах батареї можуть заряджатися від бензинового мотора, що робить його запас ходу досить великим. Крім того, він довше обходиться і без заправки бензином.

В грудні 2015 – січні 2016 рр. Департаментом захисту економіки Національної поліції України була розкрита спроба неправомірного заволодіння коштів в сумі понад 480 млн. грн. фірмою з ознаками фіктивності, яка, на думку правоохоронців, незаконно виграла тендер на заміну ламп розжарювання на енергозберігаючі в населених пунктах України. Даний проект позиціонувався як реалізація цільових екологічних інвестицій, виділених в рамках Кіотського протоколу.

За «кіотські гроші» фіктивна донецька фірма «АГРОТЕХБУД», практично не веде ніякої діяльності, бралася замінити лампочки в бюджетних організаціях Києва та Київської області, Одеської області, міста Ізмаїл Одеської області, Івано-Франківської області, Запорізької області, міста Коростень Житомирської області. Кабінет міністрів звернувся до МВС і НАБУ з вимогою порушить кримінальну виробництво і притягнути до відповідальності посадових осіб, причетних до цієї афери.

Виконуючий обов’язки міністра екології Сергій Курикін звільнений від займаної посади в січні 2016 року. Всього з початку розслідування в кримінальному провадженні за фактом замаху на заволодіння «кіотськими грошима» про підозру у вчиненні кримінального злочину повідомлено 4-м особам, троє з яких затримані.