Арсен Аваков: Політичне протистояння не вплине на ефективність роботи МВС у другому турі виборів

Про це сьогодні, 2 квітня, заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на селекторній нараді за підсумками забезпечення безпеки в день голосування в першому турі виборів президента України 31.03.2019.

«Я вдячний всьому особовому складу МВС, який був залучений до роботи під час першого туру. Наші правоохоронці пройшли черговий тест на зрілість. День голосування був спокійний і безпечний. На цьому наголосили всі міжнародні спостерігачі та громадські організації», – зазначив міністр.

Протягом двох днів поліція опрацювала 2,6 тисячі повідомлень про порушення виборчого законодавства. Вони стосувалися незаконної агітації, фотографування, пошкодження бюлетенів, підкупу виборців і помилкового замінування.

«Превенция, що стала лейтмотивом цієї виборчої кампанії, зараз дійсно спрацювала. Наближається другий тур. Він буде досить складний, політичне протистояння буде наростати, але це жодним чином не повинно вплинути на роботу правоохоронців. Виборчі інститути будуть робити свою роботу, ми повинні зробити свою – 21 квітня так само ефективно, як і 31 березня», – заявив Арсен Аваков.

Крім того, глава МВС підкреслив, що кримінальні провадження, відкриті за фактами порушення виборчого законодавства, повинні бути розслідувані і доведені до логічного завершення. Сьогодні таких справ налічується 71. Найбільше їх у Дніпропетровській (16), Донецькій (8) і Вінницькій (6) областях. Дуже важливо, щоб винні були притягнуті до відповідальності.

«Це найкраща превенція на парламентські вибори, які пройдуть восени», – підкреслив глава МВС.

Міністр доручив керівникам територіальних підрозділів провести ретельний аналіз усіх збоїв і недоліків, врахувати зауваження і побажання спостерігачів і громадських організацій, а також забезпечити достатній рівень комфорту для співробітників, які будуть забезпечувати правопорядок під час другого туру виборів.