Арсен Аваков: Поліція вилучила рекордну партію бурштину – понад 2 тони

Міністр внутрішніх справ повідомив, що 3 липня 2018 року в Ємільчинському районі Житомирської області поліцейські затримали автомобіль, що перевозив 80 мішків янтарю.

Близько 15.00 на автодорозі Коростень-Новоград-Волинський інспектори групи реагування ПП Ємільчинського відділення поліції під час забезпечення безпеки дорожнього руху за порушення Правил дорожнього руху зупинили автомобіль «Рено-Мастер».

Під час огляду транспортного засобу в ньому було виявлено близько 80 наповнених мішків. На запитання про багаж водій помітно занервував, тож поліцейські уважніше придивились до мішків і виявили наявність у них бурштину. 

На місце події прибули бійці роти поліції особливого призначення, слідчо-оперативні групи Ємільчинського відділення і Головного управління Нацполіції в області, а також працівники Управління захисту економіки ДЗЕ Нацполіції. Транспортний засіб разом з багажем було затримано для проведення необхідних слідчих дій.

Попередня правова кваліфікація події – ст. 198 (Придбання, отримання, зберігання чи збут майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

«Ні, це не мішки з борошном або з цукром. Це партія нелегального бурштину, яку вилучили в Житомирській області. Більше 2-х тон», – зазначив Арсен Аваков, додавши, що вилучений бурштин зберігатиметься у сховищах НБУ.

Очільник МВС наголосив, що необхідно прийняти пакет законів, що регулюватимуть видобуток бурштину.