Арсен Аваков: Поліція України та Ізраїлю спільно забезпечуватимуть порядок під час паломництва хасидів в Умань

Для забезпечення громадського порядку під час традиційного паломництва хасидів до Умані Черкаської області для святкування Рош Ха Шана, будуть задіяні підрозділи Національної поліції і Національної гвардії, а також нові підрозділи тактичної поліції. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час зустрічі з міністром внутрішніх справ Ізраїлю Ар’є Дері.

«За нашими прогнозами, в Україну приїде більше 30 тис. паломників-хасидів, не тільки громадян Ізраїлю, але і Америки, Канади, Англії та інших країн. Я добре знаю, наскільки важливо для вашої держави паломництво в ці місця і забезпечення порядку тут. У цьому питанні ми готові піти на всі необхідні кроки, щоб забезпечити безпеку на належному для вас рівні», – зазначив Арсен Аваков.

Щорічне паломництво в Умань є наймасовішим заходом хасидів за межами Ізраїлю. Згідно з домовленістю, досягнутою міністрами внутрішніх справ під час зустрічі, спільно з українськими колегами в Умані будуть працювати не менше 15 ізраїльських поліцейських.

«Нам доведеться разом реалізовувати ці завдання. Для нас важливо вирішити всі делікатні ситуації. Найбільше хвилюють провокаційні дії – напад на єврейські або на християнські реліквії. Дуже важливо, що при організації паломництва, у нас є тісна співпраця з офіцерами поліції Ізраїлю », – підкреслив глава МВС України.

Арсен Аваков повідомив, що до кінця року МВС планує обладнати територію для паломників інтелектуальними картами.

Глави відомств домовилися про створення спільної робочої групи на рівні посольств, із залученням фахівців НПУ і ДМС для вироблення стратегії вирішення питань забезпечення правопорядку як під час щорічного паломництва хасидів до Умані, так і по ряду інших проблем. У тому числі – щодо підготовки двостороннього договору про реадмісію та гармонізації ситуації з наявністю в українських громадян ізраїльських паспортів.

Міністр внутрішніх справ Ізраїлю Ар’є Дері високо оцінив відкритість і готовність української сторони до співпраці.

«Ми побачили, що українська сторона готова докласти максимум зусиль для безпеки. Ми добре розуміємо, що серед такої великої кількості людей, які приїдуть до міста, можуть бути і проблемні учасники. Тому дуже важливо створити робочу групу, яка разом з послом, вашим представником і суспільством працюватимуть протягом наступного року над вирішенням усіх проблемних питань», – зазначив міністр внутрішніх справ Ізраїлю.