Арсен Аваков: Поліція прийде в кожен населений пункт для служіння суспільству

Процес створення поліції увійшов в активну фазу практичного етапу. Зміни відбуваються кожен день. Динаміка дуже висока і далі буде більше. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Він зазначив, що найважливіша парадигма реформи системи – забезпечити створення та функціонування якісного правоохоронного сервісу з урахуванням того, що поліція прийде в кожен населений пункт для служіння суспільству і захисту його прав.

«У малих містах країни і в сільській місцевості (430 міст, 880 селищ, 28 тис. сіл) проживає 24,5 мільйона громадян – кожен з них повинен бути впевнений, що в разі необхідності отримає кваліфіковану допомогу поліцейського – і це – запит суспільства, реалізація якого є фундаментальним для побудови нової європейської України», – зазначив міністр.

Він запевнив, що діюча система роботи міліції зміниться докорінно. «Замість карати і«кришувати», поліція буде – служити і захищати! Основна мета поліцейської роботи – забезпечення правопорядку і безпеки для людей в будь-якому місці України – від малого села до великого міста», – зазначив міністр.

Він розповів, яким чином буде досягатися ця мета. Зокрема, поліцейських на місцях (44 тис.) Будуть максимально залучати до забезпечення правопорядку на вулицях, а не в офісах. Також розвиватимуть сервісні функції поліції, оптимізувати витрати, функціональну і штатну структуру поліцейських сил.