Арсен Аваков: Поліція затримала підозрюваного у вбивстві Аміни Окуєвої

Сьогодні, 12 січня, Нацполіція затримала ймовірного організатора вбивства учасниці АТО, Народного Героя України Аміни Окуєвої і замаху на вбивство її чоловіка, учасника АТО Адама Осмаєва. Поліція підозрює затриманого в участі у злочинній групі та причетності до скоєння ще двох вбивств.

Міністр внутрішніх справ підкреслив обґрунтованість пред’явленої підозри.

«ДНК затриманого збіглося з ДНК, що була залишена на місці злочину. В даний час проводяться слідчі дії, а також перевіряється причетність затриманих до скоєння інших злочинів», – сказав Арсен Аваков.

За словами глави Національної поліції України, члени злочинної групи обґрунтовано підозрюються в серії тяжких злочинів, зокрема вбивств.

«До складу групи в цілому входило семеро осіб, частину з них за підозрою у двох вбивствах затримали ще у вересні 2019 року. А сьогодні оперативники затримали організатора вбивства Аміни Окуєвої і замаху на вбивство її чоловіка Адама Осмаєва. Затриманий теж є членом зазначеної злочинної групи», – повідомив Ігор Клименко.

Довідка:

Увечері 30 жовтня на залізничному переїзді поблизу селища Глеваха Київської області був обстріляний автомобіль активістки, учасниці АТО, прес-секретаря батальйону ім. Джохара Дудаєва Аміни Окуєвої. Вона загинула на місці. Її чоловік Адам Осмаєв отримав важке поранення в ногу і був прооперований в столичному військовому госпіталі.

Поліція кваліфікувала замах на Аміну Окуєву і її чоловіка як замовне вбивство (ст.115 ч. 2 КК України).

Раніше, 1 червня в Києві сталася перестрілка, в ході якої поранення отримали двоє людей, в тому числі Адам Осмаєв. У той день він домовився про інтерв’ю з людиною, який представився журналістом відомої газети Le Monde. Під час зустрічі так званий журналіст вистрілив в Осмаєва. Супроводжувала чоловіка Аміна Окуєва поранила нападника з нагородної зброї. Згодом з’ясувалося, що стрілка звуть Артур Денісултанов-Курмакаєв, в пресі його називають особистим кілером чеченського президента Рамзана Кадирова на прізвисько Дінго.

Денісултанов-Курмакаєв в даний час знаходиться в слідчому ізоляторі, своєї провини не визнає, заявляючи, що не планував замах, а намагався налякати подружжя.

Після цього інциденту до подружжю Осмаєва і Окуєвої була приставлена ​​держохорона, однак буквально за кілька днів до вбивства Аміни подружжя відмовилося від послуг бодігардів.

Анастасія Нікіфорова (Аміна Окуєва) народилася 5 червня 1983 року в Одесі.

Анастасія закінчила Одеський медінститут ім. Мечникова за фахом «Загальна хірургія», працювала в 11-й одеській лікарні лікарем-інтерном.

Після заміжжя прийняла іслам, змінила ім’я і прізвище. Проживала в Москві, а потім в Грозному, під час Другої чеченської війни повернулася в Україну.

Під час євромайдану стала волонтером-медиком, а після початку АТО в липні 2014 року поповнила ряди добровольчого батальйону «Київ-2».

У АТО Окуєва пройшла навчання та отримала військово-облікову спеціальність гранатометчіка і оператора ПТУР.

Аміна Окуєва брала участь в обороні Дебальцеве. Брала участь у створенні Міжнародного миротворчого батальйону ім. Джохара Дудаєва.

У 2014 році Аміна Окуєва балотувалася на виборах народних депутатів по 136-му мажоритарному округу Одеси, зайняла 9 місце серед 23 кандидатів.

Мати Аміни працює в медіасфері, батько давно помер. Перший чоловік Окуєвої – чеченець Іса Мустафін – убитий на Кавказі. Другий чоловік Аміни – Адам Осмаєв – чеченський доброволець АТО, майор збройних сил невизнаної Чеченської Республіки Ічкерія.

Взимку 2012 року він був затриманий в Одесі за підозрою в підготовці замаху на тодішнього прем’єра РФ Володимира Путіна. Суд засудив його до трьох років позбавлення волі.

У лютому 2015 року Адам Осмаєв очолив Міжнародний миротворчий батальйон ім. Джохара Дудаєва.

Аміна Акуева похована в Дніпрі поруч з могилою Іси Мунаєва згідно з її заповітом. Іса Мунаєв – бригадний генерал збройних сил невизнаної Чеченської Республіки Ічкерія, загинув в ході боїв за Дебальцеве.

Від публічної церемонії прощання сім’я Аміни Окуєвої відмовилася, побоюючись, що захід може стати мішенню для терористів, похорони проходили під охороною.