Арсен Аваков: Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом пожежі в будинку для літніх людей в Харкові

Міністр внутрішніх справ повідомив, що пожежа була ліквідована протягом години, п’ятеро постраждалих доставлені в лікарню. Відомо про загибель 15 осіб – подія класифікована як надзвичайна ситуація державного рівня.

Сьогодні, 21 січня, в м Харків по вул. Ніжня Гіевская, 150Б, у двоповерховому житловому будинку, попередньо переобладнаному під будинок престарілих «Золотий час», виникла пожежа. Вогонь охопив площу в 100 кв. метрів.

На місці події поліцейські з’ясували, що в будівлі знаходилися четверо співробітників і 28 літніх людей.

За попередніми даними, задимлення було виявлено в районі газового лічильника. Глава Нацполіції Ігор Клименко зазначив, що саме сьогодні в будівлі повинні були ремонтувати газове обладнання.

«Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею 270 Кримінального кодексу – “Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки”. Зараз вирішується питання про затримання власниці пансіонату. Оскільки вона знаходиться на лікарняному, біля її будинку виставлені наряди поліції. Також правоохоронці проводять першочергові слідчі дії, в ході яких допитують керівника установи, який теж буде затриманий в порядку статті 208 КПК. Для з’ясування обставин трагедії трьох людей із обслуговуючого персоналу доставили в поліцію», – заявив Арсен Аваков.

У ліквідації пожежі були задіяні 50 рятувальників і 13 одиниць техніки. На місці події продовжують працювати ДСНС і Нацполіція.

«Остаточні причини цієї трагедії будуть встановлені в найкоротші терміни. На виконання доручення Президента України створена урядова комісія для з’ясування причин трагедії. Всі винні будуть притягнуті до відповідальності, згідно з чинним законодавством», – додав Арсен Аваков.