Арсен Аваков: Поліція Павлограда буде повністю переформатована

У Павлоградському відділі поліції правоохоронці замість захисту та забезпечення безпеки громадян займалися злочинною діяльністю. Про це сьогодні, 6 червня, під час робочого візиту до Дніпропетровської області заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Внутрішня безпека НПУ, ДБР і СБУ провела слідчі дії. Результат розслідування – співпраця правоохоронних органів з наркоторговцями та іншими злочинцями. Сьогодні ми починаємо тотальне відпрацювання регіону», – повідомив очільник МВС.

Міністр підкреслив, що мова йде не тільки про Павлоградський відділ поліції, але і про інші правоохоронні органи області.

«На проблему взаємодії всіх органів влади ми будемо дивитися дуже комплексно. Мене принципово не влаштовує поширення наркотиків, як у всій Дніпропетровській області, так і в Павлоградському районі», – підкреслив він.

Арсен Аваков зазначив, що координуватиме питання боротьби з наркозлочинністю в області заступник міністра Олександр Гогілашвілі.

Глава Нацполіціі Ігор Клименко прийняв рішення про переформатування Павлоградського відділу поліції разом з чотирма кущовими підрозділами, які входять до його складу.

Крім розформування Павлоградського відділу поліції, будуть оптимізовані структури кримінальної поліції, превенції та підрозділів досудового розслідування. Особи, які будуть претендувати на керівні посади і особи, що проходять по базі внутрішньої безпеки, будуть змушені пройти процедуру перевірки на поліграфі. Після перевірок буде скорочено до 20% керівних посад.

Зараз всіх працівників відділу вивели за штат. Окремо проводиться службова перевірка за фактом фальсифікації службових матеріалів.

Тимчасовим керівником відділу призначений начальник Департаменту внутрішньої безпеки полковник Ігор Мартищук. Протягом наступних трьох тижнів буде сформована нова команда, співробітники якої пройдуть атестацію.

За рішенням Глави НПУ, обов’язкову перевірку і переатестацію пройдуть близько 500 працівників Павлоградського відділу і його чотирьох підрозділів.

Оперативний штаб, який проведе профілактичні заходи щодо відпрацювання злочинності в регіоні, очолить заступник Глави Нацполіціі Вадим Троян. Вже на наступному тижні планується посилити добові наряди і оперативні підрозділи, крім того ввести посилене патрулювання. Будуть розгорнуті додаткові контрольно-пропускні пункти, маршрути і пости. Окремо будуть проведені слідчі та розшукові дії з метою виявлення осіб, які налагодили незаконне постачання зброї і боєприпасів.

Нагадаємо, 4 червня працівники Департаменту внутрішньої безпеки НПУ, Державного бюро розслідувань і Служби безпеки України припинили діяльність злочинного угруповання, яке організував начальник Павлоградського відділу поліції.

За попередньою версією слідства, керівник відділу поліції спільно з підлеглими вирішили штучно наростити показники оперативно-розшукової діяльності, для чого фальсифікували матеріали кримінальних проваджень.

Зловмисники, зокрема, залякували і катували підозрюваних для отримання «потрібних» свідчень, фабрикували штучні докази для подальшого виявлення і швидкого розслідування неіснуючих злочинів.

Так, при проведенні більше 20 обшуків співробітники спецслужби вилучили матеріали фальсифікованих кримінальних проваджень, засоби для тортур і інші докази, що підтверджують злочинну діяльність співробітників поліції.

В рамках кримінального провадження, відкритого за ч.3 ст.28, ч.2 ст.365, ч.2 ст.307, ч.2 ст.372, ч.2 ст.383, ст.255 Кримінального кодексу України, правоохоронці затримали сімох учасників угруповання, в тому числі начальника Павлоградського відділу поліції.