Арсен Аваков: Політичну систему України необхідно змінювати, щоб прибрати дуалізм влади, що породжує конфлікти

Про це повідомив міністр внутрішніх справ в ефірі програми «Лівий берег» з Сонею Кошкіною.

«Я прихильник змін нинішньої політичної системи, діюча система не дуже ефективна, оскільки ми знаходимося в непростих умовах воюючої країни. Політична система повинна побути змінена. Чому? Тому що, дуалізм влади – це не баланс, це таке явище, яке забирає енергію. Дуалізм влади змушує конфліктувати. Якщо чиновник призначений на посаду, він повинен «обома руками» займатися своєю роботою. Наприклад, я повинен займатися реформування МВС, сервісними центрами, прикордонниками і так далі, а в підсумку, однією рукою займаюся цим, а інший «фехтую» з іншого гілкою влади», – зазначив глава правоохоронного відомства.

За словами Арсена Авакова, прикладом дуалізму влади є відносини прем’єр-міністрів і президентів, починаючи ще з проголошення Незалежності України. Рішення конфлікту – конституційні зміни, що стосуються головних інститутів влади в країні, повернення України до парламентської республіки.

«Наша політична сила запропонувала цей дискурс, і Арсеній Яценюк, і я, і Олександр Турчинов, і ряд інших наших політиків, – ми вважаємо, що дану проблему необхідно обговорювати спільно. Треба прибрати дуалізм влади не тільки в повноваженнях Президента і Уряду, а й в керівництві збройних сил. Наприклад, СБУ має бути спецслужбою, а не правоохоронним органом. Так, як вже це працює в цивілізованих, розвинених країнах. Мені б хотілося, щоб Президент зміг презентувати перезавантаження політичної системи, в яку повірять і люди, і політичні еліти», – повідомив міністр.