Арсен Аваков: ПОГОВОРІТЬ З ДІТЬМИ! Поліція Київської області затримала викрадачів хлопчика, які вимагали викуп

29 січня 2017 року Київської області двоє чоловіків викрали 10-річного хлопчика і вимагали у родичів за нього 10 гривень тисяч.

Рідні отримали записку, де сказано: «Ваша дитина у нас … ми вас прошу, … якщо він вам потрібен приготуйтеся 10 тис. грн. до 12:00 до ночі (орфографія оригіналу).

Сім’я відразу звернулася до правоохоронців. У поліцію Білої Церкви зателефонувала бабуся, коли їй принесли цю записку. Вона повідомила, що її онук три години тому пішов грати у двір і не повернувся, а їй підкинули записку з текстом. У ній було вказано номер мобільного, з якого викрадачі дали інструкції – викликати таксі і відправити гроші на зазначену автозаправку. Під виглядом таксиста поїхав, зрозуміло, співробітник кримінальної поліції. На місці зустрічі затримали двох жителів одного з сіл Васильківського району – 1986 р.н. і 1976  р.н.

На допиті затримані розповіли історію викрадення: один, зустрівши хлопчика на вулиці, розговорився з ним, пообіцяв подарувати сноуборд і повіз із собою в село. Там подільники зв’язали дитини і розробили план з отримання викупу: один повіз записку, інший чергував «на телефоні». При отриманні грошей зловмисник був затриманий і розповів, де утримують дитину, і хто йому допомагав.

Обидва затримані за ст. 208 КПК України і перебувають в ІТТ Київської області. Хлопчик не постраждав.

«На все про все пішло всього кілька годин. Дитина повернулася додому. Викрадачі дають свідчення і чекають суду. Поліція відмінно спрацювала. Але що за ці нескінченні години пережили близькі?! Який стрес пережила дитина? Звідки у двох селян-сусідів виник злочинний план?  41 і 31 рік – молоді чоловіки…  Затримані тепер все пояснять судді – у вироку», – зазначив міністр.

 Кваліфікація даних дій передбачена статтею 146 КК України «Незаконне позбавлення волі або викрадення людини» частина 2 статті – незаконне позбавлення волі або викрадення людини, вчинені щодо малолітньої особи або з корисливих мотивів, караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк. Частина 3 – … вчинені організованою групою, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.

«Поговоріть зі своїми дітьми – про те, що не можна розмовляти з незнайомими дорослими. Розкажіть, що найчастіше викрадачі використовує три сценарій: представляється знайомі батьки, повідомляє, що тато чи мама в лікарні та пропонує відвезти туди дитина; прошу пройти кудись, щоб допомогти; пропонує подарунок або несподіваний виграш. Ми просимо вас, навчіть своє дитя дзвонити в поліцію», – звернувся до батьків міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.