Арсен Аваков: Подвиг полковника Соколенко – приклад гідної служби Батьківщині!

Сьогодні, 27 травня, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вручив найвищу державну нагороду – Зірку Героя України – сім’ї полковника НГУ Андрія Соколенка, який загинув, виконуючи свій військовий обов’язок в зоні бойових дій неподалік Попасної 17 травня 2015.

«Війна, яку нав’язали нам вороги, забирає життя наших побратимів, вірних присязі і обов’язку, – справжніх синів України. Пам’ять про патріотизм і мужність полковника Соколенка назавжди залишиться в серцях військовослужбовців частини 3002. Нехай його подвиг стане прикладом гідної служби своїй країні і честі справжнього офіцера! Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю і подвигом полковника Соколенка і всіх, хто віддав своє життя за свободу і незалежність України!» – сказав у своєму зверненні Арсен Аваков.

24 роки полковник Соколенко працював в службі тилу, в 2014 служив заступником командира в/ч 3002 НГУ. З початку АТО він забезпечував особовий склад частини всім необхідним для життєзабезпечення і боєздатності, координував роботу волонтерів і неодноразово особисто виїжджав з ними в зону бойових дій.

Андрій Соколенко отримав смертельні поранення, коли його автомобіль підірвався на протитанковій міні, закладеній сепаратистами.

За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Указом Президента України полковник Соколенко нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно) і присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

Нагороди прийняла мати полковника Соколенко Валентина Олексіївна:

«Дуже важко говорити з такого приводу, материнський біль не вщухає. Серце розривається на дві частини. Одна – плаче, а іншу переповнює гордість за надану честь. Наша сім’я вдячна всім, хто робив так, аби ми менше плакали, аби пишалися».

Мати Героя України, звертаючись до всіх українських солдат, сказала: «Ви – честь і надія нашої країни. Хочу побажати вам безконечного колообігу любові, совісті, поваги та дружби. Я хочу, щоб ваші мами ніколи не плакали. Любіть їх і Україну!»