Арсен Аваков подякував Італії за підтримку і допомогу в ліквідації наслідків повені

Сьогодні, 7 липня, Арсен Аваков провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Італії в Україні Давида Ла Чечілія, на якій сторони обговорили розвиток і зміцнення співробітництва. Міністр висловив подяку італійським партнерам за гуманітарну допомогу Івано-Франківській області.Нагадаємо, що в червні Італійська республіка передала українським рятувальникам 22 тонни гуманітарної допомоги на загальну суму 359 тис. євро: спеціальне устаткування та обладнання, котре було залучено в роботах з ліквідації надзвичайної ситуації. Техніка була доставлена ​​у найбільш постраждалі від стихії райони Івано-Франківської області.

«Протягнути руку допомоги товаришу у важкі часи – це справжнє співробітництво. Отримане спеціальне обладнання передано підрозділам ДСНС Галицького, Надвірнянського та Тлумацького районів, а також Аварійно-рятувального взводу спецпризначення в м.Івано-Франківськ. За допомогою отриманої спецтехніки та спорядження було евакуйовано 648 осіб, відкачано 4470 м³ води – з житлових будинків, присадибних ділянок та криниць. Продовжуємо роботи по розчищенню русел річок, берегових смуг і завалів з пошкоджених дерев», – повідомив глава МВС.

Посол Давида Ла Чечілія зазначив, що Італія була рада допомогти Україні в боротьбі з наслідками стихії на Прикарпатті.

«Це наша подяка за делегацію лікарів, які прибули з України у важкий час, аби допомогти нам в лікуванні хворих, заражених на коронавірус», – зазначив він.

Також, дипломат привітав міністра внутрішніх справ із призначенням на пост глави Українсько-Італійської Ради з питань економічного, промислового та фінансового співробітництва. Сторони планують провести засідання Ради до кінця цього року і обговорити широкий спектр співпраці, зокрема в сфері економіки та безпеки, а також гуманітарних питаннях.


Окремо було порушено питання продовження і актуалізації положень Угоди між урядами України та Італії про взаємне визнання та обмін національних посвідчень водія. Крім того, сторони висловили надію на відновлення регулярного авіасполучення між двома державами протягом літнього періоду.