Арсен Аваков: Податковий потенціал грального бізнесу – 300 мільйонів доларів!

Міністр внутрішніх справ України звернувся до Парламенту з проханням розглянути законопроекти, що встановлюють правила і обмеження, які допоможуть повернути тіньовий грошовий потік під контроль держави.

«Коли поліція, податківці і прокурори «виносять» зали ігорки, вилучають ігрові автомати, закривають зали – тіньові оператори грального бізнесу особливо не переймаються. Ці витрати закладені в кошторис. Ще б пак, адже прибутковість така, що кожний працюючий автомат окупає себе за тиждень роботи. «Верхній» оператор оплачує «постраждалим» втрати, потім в судах «вирішує питання» і вилучене обладнання повертається до обігу. Доповнює картину, що крім поодиноких операторів, ніхто не платить податків до бюджету!», – зазначив Арсен Аваков.

Міністр підкреслив, що вже більше двох років Мінфін і Парламент не приймають законопроекти, що встановлюють обмеження і правила ліцензування споживчих послуг, пов’язаних з азартними іграми.

«Немає повної заборони, немає повного порядку – відмінне середовище для кримінального грошового тіньового обороту. Я вже не кажу про підпільні казино, їх накриваємо регулярно, два-три на місяць, іноді разом з «дахом» їх поліцейськими або державними чиновниками. Це боротьба з вітряними млинами. Звертаюся до Верховної Ради, невідкладно розглянути законопроекти і прийняти будь-який проект – що надає правила і обмеження на цьому ринку, щоб повернути тіньовий грошовий потік під контроль держави! Нам потрібні ці податки! Я оцінюю недоплачені податки в бюджет з сектора ігорки не менше ніж в 300 млн. доларів. Чи не час навести порядок?» – підкреслив глава відомства.