Арсен Аваков: По прибуттю в Україну Дмитра Фірташа -його затримає Нацполіція за зверненням Мін’юсту США до ГПУ

Міністр внутрішніх справ повідомив про звернення Мін’юсту США про необхідність затримати бізнесмена Дмитра Фірташа. «Завершили консультації з колегами з США. Заручившись підтримкою Генпрокурора України, звернувся до них з офіційним листом», – підкреслив Арсен Аваков, який опублікував текст документа.

«МВС володіє інформацією про намірі громадянина України Фірташа Дмитра Васильовича, 02.05.1965 року народження, який розшукується США відповідно до червоної картки Інтерполу номер 2014/11752, контроль №: А-2043/3-2014 про оголошення в міжнародний розшук для кримінального переслідування, найближчим часом прибуде до України. Дана інформація підтверджується оперативними джерелами, а також розповсюджується в засоби масової інформації.

Відповідно до вимог ст. 25 Конституції України громадянин України не може бути виданий іншій державі. У той же час, на підставі положень ч. 3 ст. 10 Кримінального кодексу України, наша держава може перейняти кримінальне провадження, в якому судовими органами іноземної держави не ухвалено вирок, щодо громадян України, які вчинили злочин за її межами, але які не можуть бути видані іноземній державі, якщо діяння, у зв’язку з яким запитується передача кримінального провадження, згідно з Кримінальним кодексом України визнається злочином. Діяння, в яких обвинувачується Фірташ Д.В., в Україні також є кримінально караними.

Хочу зазначити, що згідно з положеннями ч. 11 ст. 44 Конвенції Організації Об’єднаних Націй проти корупції від 31.10.2003, яка ратифікована як США, так і Україною, компетентні органи США можуть звернутися до компетентних органів України з проханням перейняти кримінальне провадження щодо Фірташа Д.В. та здійснити у ньому розслідування у такий самий спосіб, як і у випадку вчинення будь-якого іншого тяжкого злочину відповідно до внутрішнього права України.

Інформуємо, що у разі надходження вищезазначеного прохання компетентні органи України готові забезпечити швидке, повне та неупереджене розслідування і судовий розгляд згаданого кримінального провадження.

Крім того, відповідно до положень ст. 597 (Тримання під вартою особи до отримання запиту про перейняття кримінального провадження) Кримінального процесуального кодексу України за клопотанням компетентного органу США громадянин України Фірташ Д.В., щодо якого буде направлений запит про перейняття кримінального провадження, може бути взятий під варту на території України на строк до 40 діб.

Арсен Аваков пояснив юридичну суть документа: «Відповідно до ст.597 КПК України, а так само ратифікованої Україною у 2006 році конвенції ООН проти корупції Генпрокуратура України, у відповідь на відповідне клопотання Мін’юсту США, дасть вказівки Національної поліції України в разі прибуття на територію України провести затримання Дмитра Фірташа на 72 години, протягом яких буде оформлено відповідне рішення про 40-денний арешт, до передачі всіх матеріалів справу або ряду епізодів за пред’явленими США Фірташу звинуваченнями » .