Арсен Аваков: Півтори сотні законодавчих актів необхідно привести у відповідність до Закону України «Про національну поліції України»

Верховна рада підтримала законопроекти, які дозволять привести законодавство України у відповідність до Закону України «Про Національну поліції України».

Міністр Внутрішніх справ представив депутатам законопроект № 3225 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про Національну поліції» і № 3387 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Національної поліції».

Презентуючи ці проекти законів, глава МВС України зазначив, що законопроект № 3225 передбачає внесення змін до 90 нормативних актів, зокрема – в Кодекс України про адміністративні правопорушення, Кримінально-процесуальний кодекс України, закони України «Про дорожній рух» та «Про оперативно – розшукову діяльність», а також в правові основи боротьби з організованою злочинністю. Зміни торкнуться формулювань, що містять слова «міліція» і «органи внутрішніх справ»: їх замінять формулюваннями «Національна поліція», «поліція», «територіальний орган поліції».

«Ухвалення цього законопроекту дозволить привести положення законодавчих актів у відповідність до Закону України «Про Національну поліцію», а це, в свою чергу, забезпечить можливість практичної реалізації дій і повноважень поліцейських, закріплених нормами цього закону і уникнення колізій в частині застосування норми», – зазначив Арсен Аваков.

Крім того, законопроектом № 3387 передбачено внесення змін до 54 нормативних акта, що регламентують діяльність Нацполіції. Серед них – Кодекс цивільного захисту України, законодавство України в сфері телекомунікації, протидії торгівлі людьми, правового статусу іноземців, інституту громадянства. Ухвалення цього проекту закону має на меті приведення законодавства України у відповідність до Закону України «Про Національну поліції».

Арсен Аваков також представив народним депутатам  главу Національної поліції України Хатію Деканоїдзе.

Депутати підтримали законопроект № 3225, віддавши 289 голосів, законопроект № 3387 підтримали 277 народних обранців.