Арсен Аваков: Піші патрулі Нацгвардії – запорука порядку та превенція порушень на вулицях

Про це сьогодні, 23 серпня, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив під час розширеного засідання колегії МВС.

«Піші патрулі Нацгвардії – це запорука порядку і превенція порушень на вулицях. Сидіти в казармах – це не завдання для нацгвардійців. Саме тому я підписав наказ про піше патрулювання, тепер бійці НГУ здійснюють правоохоронну функцію наряду з поліцією», – підкреслив Арсен Аваков.

Організація несення патрульної служби здійснюється по практиці аналогічних правоохоронних структур країн-членів організації FIEP, членом якої Національна гвардія України є з 2017 року.

На самостійне несення патрульної служби Національна гвардія перейшла з 1 серпня 2018 року. За перші три тижні військовослужбовці НГУ передали Нацполіції 176 осіб за підозрою в скоєнні злочину, майже 2200 осіб – за вчинення адміністративних правопорушення. Також вилучено 6 одиниць вогнепальної зброї, 4 пристрої для відстрілу гумових куль, 10 одиниць холодної зброї та більше двох кілограмів наркотичних речовин.

Бійці Нацгвардії під час пішого патрулювання поліцейські забезпечені радіостанціями і планшетами, підключеними до інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України». Це дозволяє патрулям НГУ діяти узгоджено з патрульної поліцією НПУ.

У даний час правоохоронна функція – самостійне піше патрулювання гвардійцями – надає державний сервіс безпеки 55% міського та 12% сільського населення.