Арсен Аваков: Підтримка фінських колег дуже важлива для МВС України

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков провів зустріч з делегацією міністерства внутрішніх справ Фінляндії на чолі з міністром Петтері Орпо, яка прибула до Києва в рамках робочого візиту.

Глава МВС України подякував Фінський уряд за системну підтримку євроінтеграційних прагнень України. Він зазначив, що умови забезпечення правопорядку і безпеки в Фінляндії та Україні принципово відрізняються, проте підтримка фінських колег дуже важлива для МВС України.

«Наша реформа проходить в особливих умовах, в стані війни», – підкреслив глава МВС України. За його словами, військові дії на сході країни викликають виникнення цілого ряду ускладнень. Однак, незважаючи на всі перепони, правоохоронне відомство цілеспрямовано йде шляхом реформ.

Міністр внутрішніх справ Фінляндії Петтері Орпо зазначив, що відвідав Україну вперше. Для нього було важливо під час цього робочого візиту побувати в Харкові – місті, де вдалося зупинити агресію і уникнути військового протистояння з сепаратистами.

Петтері Орпо зазначив, що Фінляндія підтримує Україну в її прагненні до Європи і готова надавати допомогу і в процесі євроінтеграції в цілому, і в проведенні реформи правоохоронної системи зокрема.

«Ми дуже задоволені візитом і рівнем дискусії, розпочатої з вашими експертами, – сказав Петтері Орпо. – Ми готові запропонувати співпрацю в сферах забезпечення внутрішньої безпеки і управління кордонами. Оскільки цей візит передує візиту на вищому рівні, можливо, ці питання співпраці у правоохоронній сфері будуть включені до порядку денного зустрічі президентів наших країн».

Глава МВС Фінляндії високо оцінив процеси, які проходять в українській поліції. Але він підкреслив, що якісні реформи вимагають багато часу і зусиль.

Представник поліції Фінляндії Кауко Аалтомаа зазначив, що процес реформування фінської поліції почався відразу після закінчення Другої світової війни і триває постійно: тільки за останні шість років минуло три реформи.

Петтері ОРПО зауважив, що і в Україні реформування правоохоронної системи займе багато років. Міністр МВС Фінляндії також підкреслив, що в процесі реформування і побудови ефективної правоохоронної системи питання якості набагато важливіше питання кількості. Особливо це стосується відбору людей в поліцію.

Під час зустрічі міністри внутрішніх справ України та Фінляндії підписали спільну заяву про співпрацю правоохоронних відомств.