Арсен Аваков: Підрозділи МВС готові до забезпечення порядку і розмінування акваторії Азовського моря

Щоб в черговий раз відпрацювати злагодженість дій підрозділів, сьогодні, 15 червня, фахівці ДСНС, військовослужбовці НГУ і Держприкордонслужби провели спільні навчання в акваторії Азовського моря.

“Співробітники МВС постійно вдосконалюють свої навички, щоб оперативно і професійно реагувати на загрози національній безпеці. Під час навчань ми змоделювали різні можливі ситуації, які показали готовність наших підрозділів до забезпечення порядку в Азовському морі. Іншим важливим напрямком роботи стане розмінування акваторії. Наші хлопці впораються” , – сказав Арсен Аваков.

За легендою в акваторії Азовського моря виявлено морську плавучу міну на відстані близько 2 миль від берега. Тому катера “Дмитро Трітейкін” і “Кобра” сформували периметр безпеки і підняли відповідні вимпели.

Одночасно на командний пункт в онлайн режимі надходить зображення з безпілотних літальних апаратів. Водолази встановлюють накладний заряд на міну і, відійшовши на безпечну відстань, знешкоджують її.

«З початку функціонування групи спеціальних піротехнічних робіт було вилучено і знищено понад 30 одиниць вибухонебезпечних предметів в результаті обстеження акваторії Азовського моря. З початку року піротехніки ДСНС обстежили 3850 га території Донецької області, вилучили і знищили 4737 вибухонебезпечних предметів, здійснили понад 700 виїздів», – сказав Арсен Аваков.

Одночасно на іншому катері підрозділи НГУ і ДПСУ звільняють заручників. За легендою морська охорона виявила катер, на якому в заручниках перебували цивільні особи. Загони спеціального призначення ДПСУ та НГУ вийшли в море для проведення операції зі звільнення. Одночасно безпеку особового складу забезпечувала повітряна підтримка – вертоліт, на борту якого знаходилися водолазні групи спеціального призначення. У разі необхідності вони повинні були забезпечити безпеку штурмових груп.

Міністр зазначив, що обидві операції пройшли успішно.