Арсен Аваков: Підрозділи НПУ та ДСНС отримали сучасну техніку. Державним коштом системно продовжуємо реформу

Про це сьогодні, 4 квітня, заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час вручення сертифікатів на водний та автомобільний транспорт для ЦОВВ МВС України, що проходило в столиці на території Київського річкового вокзалу.

У заході взяли участь Президент України Петро Порошенко, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, голова Нацполіції України Сергій Князєв, а також керівники обласних підрозділів ГУНП та ДСНС.

«Поступово Національна поліція трансформується в європейську структуру, яка має надавати і вже надає якісний правоохоронний сервіс. Ми посилюємо Національну поліцію України ще 102 новими автомобілями, значна частина яких виготовлена в Україні, на Закарпатті. Підрозділи поліції, які мають вихід до річкових і морської акваторій, отримають новий сучасний водний транспорт – багатофункціональні патрульні катери для забезпечення охорони порядку і запобігання злочинів на водних об’єктах», – зазначив Президент України

Відзначимо, що за рахунок держбюджету МВС придбало: 10 патрульних катерів, 70 легкових автомобілів та 32 кросовери для підрозділів Нацполіції, 10 автоцистерн та аварійно-рятувальний катер вітчизняного виробництва для обласних підрозділів ДСНС.

«Міністерство приділяє значну увагу технічному оснащенню всіх центральних органів виконавчої влади, стартувала програма навігації на воді. У відповідності до нашого плану, ми почали розвивати водну та морську поліцію. Сьогодні ви побачили перші катери  вітчизняного виробництва та перші підготовлені екіпажі. Це лише початок, згодом ми всі побачимо роботу поліції на воді. Цей шлях ми проходимо крок за кроком і думаю, що дуже скоро водна патрульна поліція буде для кожного з вас звичною справою, і ви будите відчувати себе в безпеці не тільки на суші, але й на воді», – повідомив Арсен Аваков.

Глава МВС відзначив, що сьогодні Національна поліція  також отримала нову партію автомобілів Skoda Rapid, які збиралися спільним виробництвом на Закарпатті. Вони за своїм співвідношенням ціни і якості найбільше відповідають потребам щоденної роботи поліції:

 

«Ми враховуємо, що ресурс автомобілів Toyota Prius через декілька років буде майже вичерпаний. Тому розглядаємо нові варіанти патрульних авто серед яких і авто Skoda, які ми передали сьогодні. В автопарку НПУ таких  вже – 400. Ми працюємо над тим, щоб поступово оновити весь автомобільний парк наших підрозділів. Раніше в Україні оновлення автопарку здійснювалося 1 раз на 18 років. В США, наприклад,  техніка оновлюється кожні три роки. Тому ми вже розробляємо механізм планомірної оптимізації та заміни оснащення. Чим більше автомобілів на чергуванні, тим більше порядку та безпеки на наших вулицях!»

Президент України Петро Порошенко та міністр внутрішніх справ Арсен Аваков передали сертифікати на нову техніку керівникам регіональних підрозділів Національної поліції та Державної служби України з надзвичайних ситуацій:

  • 10 патрульних катерів вітчизняного виробництва (TUNA 600, TUNA 865 та ВСС 85) отримали управління поліції в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізький, Київській, Миколаївській, Полтавській, Херсонській областях, місті Києві, а також управління патрульної поліції в Черкаській області; 70 автомобілів Skoda Rapid Active – підрозділи патрульної поліції в областях та місті Києві, а 32 кроссовери Renault Duster отримали підрозділи поліції особливого призначення ГУНП в областях.
  • До Управлінь ДСНС України у Черкаській та Житомирській областях передано 10 пожежних автоцистерн АЦ-4-60 (5 – Черкаська область, 5 – Житомирська). Головне управління ДСНС України в Полтавській області отримало аварійно-рятувальний катер UMS TUNA 865 Cabin.

Довідка:

Для територіальних органів поліції закуплено:

  • 10 патрульних та багатофункціональних катерів (TUNA 600, TUNA 865 та ВСС 85) вітчизняного виробництва. Конструкція катерів типу TUNA являє собою надміцний зварений корпус з алюмінієво-магнієва сплаву, що робить їх маневреними та технологічно міцними, а завдяки високій швидкості (до 80 км/год) дані водні транспортні засоби здатні забезпечити повноцінну охорону публічного порядку, боротьбу зі злочинністю у річкових та морських акваторіях.
  • 70 автомобілів Skoda Rapid Active 1.6 MPI/81kw – обладнані новітньою сигнально-гучномовною системою, радіозв’язком, необхідними кольорографічними схемами. Зазначені автомобілі типу «седан» завдяки своїм швидкісним, функціональним характеристикам будуть використовуватися для забезпечення публічної безпеки в населених пунктах України.
  • 32 автомобілі Renault Duster SUTA 15H 5R, облаштованих сучасною сигнально-гучномовною системою, радіозв’язком, антивандальним покриттям сидінь. Дані автомобілі типу «кроссовер» завдяки своїм габаритним показникам, підвищеній прохідності спрямовуються до підрозділів поліції особливого призначення ГУНП в областях та будуть задіяні для виконання всього спектру правоохоронних завдань, як в межах населених пунктів, так і в позаміських умовах пересіченої місцевості.   

**

 

Головне управління ДСНС України в Полтавській області отримало аварійно-рятувальний катер UMS TUNA 865 Cabin, який придбаний за рахунок державного бюджету (1 млн. грн.) та субвенції Полтавського обласного бюджету (600 тис. грн.).

Виробник: Товариство з обмеженою відповідальністю «УМС МАРІН» (м. Київ).

Аварійно-рятувальний катер призначений для оперативної доставки рятувальників (водолазів), спеціального обладнання та спорядження до місця виникнення надзвичайної ситуації, виконання аварійно-рятувальних, пошуково-водолазних і інших невідкладних робіт, заходів щодо пошуку та евакуації постраждалих.

Крім того, підрозділи ДСНС Черкаської та Житомирської області отримали 10 автоцистерн АЦ-4-60

Виробник: Товариство з обмеженою відповідальністю «Промислова компанія «Пожспецмаш» (Чернігівська область, смт. Ладан).

Зазначені пожежні автоцистерни змонтовані на базі повнопривідного шасі та обладнані пожежно-технічним та аварійно-рятувальним обладнанням (32 найменування, 78 одиниць). 20-тонні спецавто здатні перевозити до місця події одночасно 4000 літрів води та 400 літрів піноутворювача.

Автоцистерни придбані за рахунок Державного бюджету, вартість однієї пожежної автоцистерни 4 млн. 634 тис. гривень.