Арсен Аваков: Підрозділи МВС готові до забезпечення публічної безпеки під час фінального матчу Ліги чемпіонів

Міністр внутрішніх справ сьогодні, 18 травня 2018 року, зустрівся з представниками країн-учасників фінального матчу Ліги чемпіонів – послом Королівства Іспанії Сільвією Кортес Мартін та послом Великобританії в Україні Джудіт Гофф.

«Підрозділи МВС повністю готові до забезпечення публічної безпеки під час фінального матчу Ліги чемпіонів. Ми залучаємо близько 12 тисяч правоохоронців. З них – 6 тисяч поліцейських, 3 тисячі нацгвардійців, тисяча прикордонників та інші підрозділи. Переконаний, що мобілізовані нами сили забезпечать належний рівень безпеки та порядку»,  –  заявив голова МВС України.

Загалом, на час проведення фіналу Ліги чемпіонів очікується прибуття понад 50 тисяч вболівальників. До забезпечення порядку будуть залучені спеціалісти всіх підрозділів системи МВС  – від вибухотехнічної служби до поліцейських-кавалеристів, кінологів, патрульних та підрозділів тактично-оперативного реагування, а також поліція діалогу.

Надзвичайний і Повноважний Посол Великобританії в Україні Джудіт Гоф повідомила, що впевнена у роботі органів системи МВС:

«Ми знаємо, що у українських правоохоронних органів є великий досвід роботи на масових заходах. Більшість фанів будуть вести себе спокійно, проте можуть бути порушення безпеки. Вже на початку наступного тижня для допомоги долучаться поліцейські Великобританії».

Вже рік МВС використовує скандинавський досвід забезпечення правопорядку, залучає фахівців з Консультативної місії ЄС. Аби запобігти виникненню негативних ситуацій відомством створено антиконфліктні поліцейські групи.

В травні, напередодні фінального матчу, пройшли масштабні правоохоронні навчання на основних локаціях, зокрема в аеропорту Бориспіль та стадіоні «Олімпійський».

«Ми відпрацювали алгоритми дій при найбільш ймовірних сценаріях розвитку подій, зокрема механізми міжвідомчої взаємодії, провели навчання ситуаційних центрів. Для координації дій створено штаб на чолі з першим заступником міністра Сергієм Яровим», – додав Арсен Аваков.

Правоохоронці відпрацювали три алгоритми дій під час масових заходів: загальна концепція забезпечення публічної безпеки та порядку, забезпечення безпеки під час прибуття уболівальників на матч, а також на території спортивних споруд. Вони розробили тактику дій безпеки стадіону, стюардів та поліції під час можливої спроби уболівальників попасти в ігрову зону та перейти на сусідні сектори, під час виникнення конфлікту між уболівальниками команд на галереї стадіону та евакуації вболівальників.

Варто зазначити, що одночасно для оформлення пасажирів на прибуття в аеропорту «Бориспіль» буде задіяно 60 робочих місць, що дає змогу пропускати до 120 пасажирів за одну хвилину, відповідно – близько 7 тисяч за годину. За необхідності передбачене оперативне розгортання додаткових робочих місць на базі мобільних комплексів прикордонного контролю, а до виконання завдань буде мобілізовано весь персонал Окремого контрольно-пропускного пункту «Київ». Загалом в столичних аеропортах очікується понад 20 тисяч вболівальників, учасників змагань та офіційних делегацій, більшість з яких прибудуть чартерними рейсами.