Арсен Аваков: Підрозділи КОРД поповнили лави поліції ще двох областей – Чернігівської та Вінницької

Міністр внутрішніх справ разом з послом США в Україні Марі Йованович і керівником відділу технічної допомоги правоохоронним органам України Посольства США Крістофером Смітом вручили 55 бійцям КОРД сертифікати про завершення курсу спецпідготовки.

Під час урочистої церемонії випуску спецпризначенців американські партнери також передали Департаменту патрульної поліції 26 мікроавтобусів марки Volkswagen Crafter і 8 мікроавтобусів Ford Transit Custom та 11 автомобілів Ford Transit Custom для підрозділу «КОРД».

«Вже вкотре ми вручаємо посвідчення бійця КОРДу та приймаємо допомогу від наших стратегічних партнерів США з якими ми створювали спецпідрозділ. Наряду з рекордним показником цьогорічного бюджету, виділеного на розвиток сектору безпеки та оборони – ми маємо велику підтримку зі сторони наших партнерів. Я дякую американському уряду за підтримку та допомогу. Але окрім техніки важливою є саме підготовка бійців. Декілька днів тому в США відбувалися спільні тренування наших КОРДіців та бійців SWAT на полігоні в Хьюстоні і я б хотів відзначити високий рівень підготовки наших спецпризначенців. Підготовлений офіцер поліції – це висока цінність для суспільства», – повідомив Арсен Аваков

Під час навчання слухачі курсу здобули практичні навики з вогневої підготовки, тактики дій у приміщенні та під час затримання автомобіля з порушниками, снайпінгу, вибухової справи, тактичної медицини та ножового бою. Навчилися планувати й проводити спеціальні поліцейські операції із затримання озброєних осіб, протиправні дії яких загрожують життю та здоров’ю людей та операцій зі звільнення заручників. Також відпрацьовували навички із затримання членів злочинних організацій та озброєних угрупувань.

«Коли ми розпочинали цей проект спільно з інструкторами ЄС та США, то з 7 тисяч кандидатів ми відібрали лише 600. Бійці пройшли спеціальну тактичну підготовку, а після цього психологічну перевірку, поліграф, а також п’ятиденний курс виживання і спецкурс відбору. До кінця доходять не всі, але завдяки тяжкому навчанню та жорсткому відбору зараз перед нами кращі з кращих. Ми вами пишаємося і на вас надіємося! Безпека кожного українського громадянина залежить від вас!», – сказав міністр.

Окрім цього, бійці пройшли курс психологічної та правової підготовки. Вони також надаватимуть силову підтримку іншим поліцейським підрозділам і братимуть участь в антитерористичних операціях.

«Вас було обрано із сотень кандидатів і ви витримали не один тиждень дуже важкого та напруженого вишколу. Ви зможете обороняти Україну і безпека кожного українського громадянина залежить від вас! 44 автомобілі, які ми сьогодні надаємо – допоможуть вам ефективно реагувати на події, а також вправлятися і навчатися в оперативних умовах ефективно і добре», – зазначила посол США в Україні Марі Йованович.

Найближчим часом працівники Департаменту «КОРД» планують розпочати навчання нових кандидатів у поліцію особливого призначення Тернопільської та Черкаської областей. Саме ці області стануть завершальними в комплектуванні головних управлінь Національної поліції поліцейським спецназом.

«Наразі спецпідрозділ КОРД майже повністю укомплектований. Із передбачених штатним розписом 630 співробітників, вже працюють, враховуючи сьогоднішній випуск – 485. Залишилось доукомплектувати ще два підрозділи Черкської та Тернопільскої областей», – заявив міністр.

 

Довідка:

У період з 10 січня 2016 року до теперішнього часу у відділі спеціальної та фізичної підготовки Національної академії внутрішніх справ  (с. Віта-Поштова Києво-Святошинського району Київської області) підготовлено 485 працівників підрозділів поліції особливого призначення «КОРД» Національної поліції України. КОРДівці отримали професійну підготовку відповідно до найвищих міжнародних стандартів. Вони пройшли 5-ти денний курс на витривалість і 8-ми тижневе посилене навчання з підвищення кваліфікації.