Арсен Аваков: Під час надзвичайної ситуації найбільший злочин – це порушення режиму карантину!

Міністр внутрішніх справ заявив про це сьогодні, 28 березня, в ефірі програми «Головна тема» на телеканалі «Україна».

Глава МВС зазначив, що Нацполіція має повну базу даних громадян, які перетинають кордон і, відповідно, підписують зобов’язання про самоізоляції. Поліція контролює дотримання умов карантину, порушники будуть притягнуті до відповідальності.

«За останні кілька тижнів сотні тисяч людей повернулися в Україну, усі підписали зобов’язання про самоізоляції. Якщо, наприклад, 200 тисяч осіб не будуть його дотримуватися, то ніякої поліції на них не вистачить, у нас немає стільки людей. Якщо суспільство буде розуміти правила, а поліція зможе контролювати і займатися окремими кричущими випадками – тоді це буде працювати», – заявив Арсен Аваков.

Міністр повідомив, що поліцейські мають повну базу даних про тих, хто за останні дні перетнув кордон і підписав відповідне зобов’язання.

«Ми ведемо тотальний контроль – до кого-то вже дійшли, до кого-то ще немає. Ми здійснюємо дзвінки таких осіб, йдуть перевірки. Для людей, які будуть злісно ігнорувати умови – передбачений значний штраф, далі йде кримінальна відповідальність», – підкреслив глава МВС.

Міністр нагадав, що тимчасовою комісією з надзвичайних ситуацій в Україні розроблений і прийнятий механізм примусової ізоляції. За вказівкою головного санітарного лікаря обласного і республіканського рівня може бути проведена примусова госпіталізація. Поліція за його запитом забезпечує доставку громадянина.

Окремо Арсен Аваков підкреслив, що всі, у кого виявили вірус, можна вважати здоровими тільки після додаткового обстеження – якщо два тести поспіль не виявлять ознак хвороби COVID-19 – людина зможе покинути лікарню:

«Ми добре розуміємо, в якому стані знаходиться наша медицина і виклики, які постали перед нашою державою. Ситуація, коли молода людина сама говорить, що «я захворів і я сам вилікувався» – це не нормальна ситуація. Це не смішно, ніякого “хайпа” тут бути не може. Після хвороби кожен повинен пройти додаткове обстеження і якщо два тести покажуть негативний результат, тільки тоді людина абсолютно здорова і вільна».