Арсен Аваков: Під час другого туру буде задіяно понад 130 тис. правоохоронців

Підрозділи МВС вже заступили на охорону виборчих дільниць по всій Україні. Оперативний штаб МВС почне роботу 21 квітня о 8.00, зведення про ситуацію буде оприлюднюватися кожні 2 години.

Про це заявив міністр внутрішніх справ сьогодні, 20 квітня, в прямому ефірі на телеканалі «Україна».

«Спокій громадян охоронятиме близько 130 тис. правоохоронців. Взято під цілодобову охорону 197 ОВК і майже 30 тис. виборчих дільниць. Приблизно така ж кількість, як і під час першого туру. Громадяни можуть спокійно йти на вибори. У разі надзвичайних ситуацій – ми маємо резервні групи. А найголовніше, ми готові захистити голоси після того, як люди проголосують», – сказав Арсен Аваков.

Міністр зазначив, що з 8 ранку неділі вже буде працювати координаційний штаб МВС і регіональні штаби по всій Україні. Кожні 2 години МВС інформуватиме громадян про стан справ на ділянках.

Крім того, Арсен Аваков відзначив, що сьогодні, в «день тиші», поліція продовжила фіксувати заяви про порушення правил агітації кандидатами. Всього було зафіксовано близько сотні звернень громадян.

«Сьогодні люди звертаються в поліцію, навіть якщо тільки підозрюють якогось кандидата в нечесній поведінці в «день тиші». Серйозних правопорушень не зафіксовано, переважно – адміністративні. По всій країні в режимі нон-стоп працюють гарячі лінії. У разі якщо у вас відбулися негаразди, ви помітили порушення або щось відбувається не так – ви можете зателефонувати на ці телефони. Ви повинні розуміти, що коли ви прийдете на ділянку і проголосуєте – ми на сто відсотків захистимо ваш голос. Цей процес буде безпечним, прозорим і чітким», – підкреслив глава МВС.