Арсен Аваков: Перші корпуси патрульних кораблів ОСЕА для ДПСУ прийнято замовником!

Три корпуси катерів FPB 98 для берегової охорони ДПСУ виробництва французької компанії ОСЕА прийняті для подальшої установки устаткування і тестування систем. У жовтні почнуться випробування на воді. Поставка перших катерів в Україну очікується в грудні 2021 року.

Про це сьогодні, 25 червня, повідомив у своєму Twitter міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Планується, що в 2022 році прикордонники отримають дев’ять французьких 32-х метрових катерів для посилення морської охорони.

В цілому, згідно з контрактом, до 2024 року українські прикордонники отримають 20 патрульних катерів компанії ОСЕА, п’ять з них будуть побудовані в Україні компанією «Нібулон» (Миколаїв). Крім виробництва і поставок судів, проект передбачає організацію системи сервісного обслуговування, підготовку екіпажу та технічного персоналу, а також технічну підтримку в Україні. Надалі підтримка кораблів буде здійснюватися на українських підприємствах.

«Радий повідомити, що корпуси трьох катерів французької компанії OCEA для Держприкордонслужби вже повністю готові. На них встановлюють обладнання і починають випробування на воді. Ми очікуємо, що в наступному році система охорони і захисту морських кордонів посилять 9 нових судів. Це легкі та маневрені катери із морського алюмінію, який дає меншу осадку і може працювати на мілководді. Це екологічні суду для тривалої експлуатації», – зазначив Арсен Аваков.

Екіпаж патрульного катера – 13 осіб, дальність ходу близько 1200 морських миль, автономність від 7 до 10 діб. Всі кораблі будуть оснащені швидкісними RIB-човнами, які будуть побудовані в Харкові.

Глава МВС додав, що за контрактом п’ять судів будуть побудовані в Миколаєві компанією «Нібулон».

«Локалізація виробництва була ключовою вимогою цього контракту. Україна не тільки отримає нові катери, а й отримає сучасні технології  будівництва кораблів, що дозволить в подальшому самостійно обслуговувати судна і розвивати власне виробництво на материковій частині країни», – сказав Арсен Аваков.

Для реалізації проекту на суднобудівному заводі «Нібулон» проведена модернізація виробничих потужностей відповідно до вимог французької сторони. Зокрема:

– відремонтовано та підготовлено цех з обробки алюмінію для повнокомплектних суден з морського АМГ. Площа цеху – 2562,6 м2;

– розширені і збільшені ворота для виходу повнокомплектного катера;

– встановлений додатковий внутрішній кран;

– придбаний кран Liebherr LPS180 для спуску катерів і обладнання для машин термічного різання ESAB Plasma для роботи з алюмінію;

– проведена сертифікація заводу за міжнародними стандартами ISO Bureau Veritas;

– проходить набір робітників, які пройдуть стажування на суднобудівному підприємстві OCEA у Франції.

Перша група конструкторів і технічних фахівців відправиться на навчання до Франції вже в кінці цього року.

Нагадаємо, це вже другий за масштабом, після авіації МВС, українсько-французький проект. Вартість контракту 136,5 млн. євро. Реалізація проекту планується, в тому числі з частковим фінансуванням за рахунок кредитних коштів, як комерційних банків, так і за рахунок казначейства позики Міністерства фінансів Франції. Кредит надає держава Франція. 15% виплачує України з бюджету. 85% кредитні кошти.

Довідка:

Відповідно до Міжурядового контракту, для потреб берегової охорони ДПСУ, французька компанія ОСЕА побудує 20 патрульних кораблів, з них 5 суден проекту FPB 98 MK I будуть побудовані із залученням потужностей українського підприємства «Нібулон».

Патрульний катер FPB 98 – маневрений патрульний корабель завдовжки 32 метри з легкого морського алюмінію, який розвиває швидкість до 30 вузлів з дальністю плавання 1 200 морських миль і малим осіданням для плавання на мілководді. Автономність роботи від 7 до 10 діб. Кожне судно буде оснащено сучасними системами оптико-електронного спостереження, RIB-човнами для оглядових груп прикордонників, а також вітчизняним озброєнням: артилерійською установкою і кулеметами. Вони будуть використовуватися для охорони державного кордону на воді, операцій спостереження, нагляду і контролю, пошуково-рятувальних операцій та протидії диверсійно-розвідувальним групам.