Арсен Аваков: Перша медаль України на «Іграх нескорених-2017» завойована поліцейським з Луцька Сергієм Торчинським! Пишаємося!

Міністр внутрішніх справ відвідав церемонію відкриття «Ігор нескорених» в Торонто, щоб підтримати українську збірну. В цьому році до Ігор вперше приєдналася Україна.

23 вересня в Торонто почалися міжнародні спортивні змагання «Ігри нескорених» («InvictusGames»), участь в яких беруть військовослужбовці та ветерани бойових дій з інвалідністю, отриманої під час виконання службових обов’язків.

Церемонія відкриття ігор пройшла в комплексі AirCanadaCentre. Почесними гостями церемонії, зокрема, стали Президент України Петро Порошенко, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, засновник змагань Принц Генрі Уельський.

Перед стартом змагань, в знак дружби і підтримки, Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо особисто привітав наших воїнів-спортсменів.

Перші «Ігри нескорених» пройшли в Лондоні в 2014 році. Це вже треті змагання, однак, Україна бере участь в Іграх вперше. До складу нашої збірної увійшли 28 спортсменів, 17 з них – представники органів внутрішніх справ: гвардійці, поліцейські, прикордонники. Українці змагаються в шести видах спорту: атлетика, пауерліфтинг, плавання, стрільба з лука, веслування на тренажерах і велоспорт на шосе.

24 вересня відбулися змагання з легкої атлетики. Глава МВС Арсен Аваков від імені України вручав нагороди пораненим воїнам на візках. А 25 вересня в штовханні ядра першу медаль для України виборов співробітник поліції Луцька.

У серпні 2014 року 29-річний Сергій Торчинський брав участь в одних з найбільш запеклих боїв АТО – обороні Саур-Могили. Він отримав важке осколкове поранення в шию. Після реабілітації працює інспектором патрульної поліції Луцька.

До змагань Сергій почав готуватися, як тільки дізнався про початок відбору – вибрав штовхання ядра і пауерліфтинг. Поліцейський мріє про те, щоб після «Ігор незламність» українськими військовими пишалися не тільки в рідній країні, але і у всьому світі.

«Патрульний поліцейський з Луцька Сергій Торчинський отримав першу медаль для України на« Іграх нескорених» в Торонто. Красень! – в процесі  змагань  швидко поліпшив свій особистий рекорд і обійшов багатьох фаворитів! У легкоатлетичних змаганнях Сергій показав третій результат в секторі штовхання ядра (13,71 метра) – завоював бронзову нагороду. Сила духу сильніша фізичних недоліків! Пишаємося співвітчизником », – зазначив міністр внутрішніх справ України.

Довідка:

InvictusGames (рус. Ігри нескорених) – міжнародні спортивні змагання серед військовослужбовців і ветеранів, які отримали травми, поранення або захворювання під час або в результаті виконання службових обов’язків. Ігри, засновані Принцом Гаррі (Принц Генрі Уельський).

Слово Invicus означає «незламний» або «нескорений» і уособлює мужність людей, які отримали серйозні травми і поранення, проте знайшли в собі сили повернутися до активного життя і навіть до нових досягнень.

Завдяки видовищним спортивним змаганням Ігри нескорених сприяють реабілітації поранених бійців, привертають увагу до проблем їх соціальної адаптації, а також виховують повагу до людей, які гідно служать своїй країні.

Перші Ігри відбулися в 2014 році в Лондоні і стали яскравим свідченням того, на що здатні військові, які захищають свою країну, і наскільки незламної є їх воля до життя. У 2016 році успіх лондонських змагань повторили Ігри в Орландо, а в 2017 військові-спортсмени зустрілися в Торонто. В цьому році до Ігор нескорених підкорених вперше приєдналася українська збірна.