Арсен Аваков: Переслідування за етнічною ознакою – це середньовічне дикунство. Залякування ромів і насилля над ними розслідуватиме поліція

Міністр внутрішніх справ прокоментував інцидент з розгоном табору громадян ромської національності на Лисій горі у Києві, 21 квітня 2018 року. За цим фактом Нацполіція розпочала два кримінальні провадження.

Головне управління Нацполіції у Києві 25.04.18 зареєструвало кримінальні провадження за ознаками злочинів передбачених ч.2 ст. 296 «Хуліганство» та ч.1 ст. 161 «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії» за фактом подій 21 квітня 2018 року на Лисій Горі у Києві, де було знищено табір, на території якого тимчасово перебували громадяни ромської національності.

Міністр внутрішніх справ підкреслив неприпустимість, аби у сучасній Україні у XXI сторіччі винятково через упереджене ставлення до асоціального способу життя, який ведуть окремі представники однієї етнічної групи наших громадян, їх дискримінували, залякували і переслідували.

«Нападати на жінок і дітей, погрожувати їм, травити їх сльозогінним газом, псувати їхнє майно і загалом ставитися до них, як до тварин через етнічну приналежність – це середньовічне дикунство. Воно не личить сучасній країні, що прагне жити за європейськими стандартами. Нацполіція не ділить громадян за етнічною ознакою, коли пильнує публічний порядок і бореться зі злочинністю. Для нас всі вони суто – або громадяни України, або іноземці, або особи без громадянства. Різні правопорушення вчиняють представники різних національностей та етнічних груп, і всі вони є рівними перед українським законом. Події у лісопарковій зоні на Лисій горі у Києві 21 квітня будуть розслідувані поліцією, винні будуть встановлені та притягнуті до кримінальної відповідальності», – повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.