Арсен Аваков: Павлоградський хімзавод вироблятиме паливо для українських ракетних комплексів

Керівництво країни прийняло рішення про розширення робочих програм і створення нових робочих місць на Павлоградському хімічному заводі. Про це міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив сьогодні, 6 червня, під час робочого візиту на завод.

«Кілька місяців тому у нас була ситуація, коли Павлоградський хімічний завод майже припинив роботу. Велику кількість людей звільнили, так як згорнули ряд програм. Це було зроблено не кваліфіковано, керівники допустили помилку. Я знаю про проблеми цього підприємства ще з 2014 року. Кабінет міністрів і РНБО ухвалили рішення – розгорнути програми створення твердого палива для українських ракетних комплексів «Вільха», «Нептун» та інших. Крім того, окремо Уряд виділив кошти для утилізації ракетного палива, чим вже і займається цей завод», – заявив Арсен Аваков.Міністр додав, що головне завдання, щоб КБ «Луч», Павлоградський хімзавод і ряд інших оборонних підприємств змогли випускати комплектувальні деталі та самі ракетні комплекси, що будуть здатні захищати наші морські та сухопутні кордони.

Арсен Аваков заявив, що після візиту він відзвітує Президенту України, які проблеми є на виробництві та як їх можна вирішити.

«Окремо також необхідно вирішувати питання Павлоградських шахт. Уряд шукає рішення, щоб найближчим часом ці шахти запрацювали»,  – додав глава МВС.Директор заводу Леонід Шиман зазначив, що в лютому Указом Президента була відновлена ​​ракетна програма і внесені зміни в оборонне замовлення.

«Зараз ми плануємо набрати близько 540 робітників. І вже в найближчі тижні ми відновимо виробництво ракетних комплексів для потреб Міноборони. Це стосується «Вільхи М», «Тайфун» і оперативно – тактичних комплексів «Грім». Звичайно, таке високоточне озброєння значно посилить військову здатність Збройних сил, а в подальшому, ми хочемо розширити виробництво і збільшити штат до півтори тисячі робітників», – зазначив Леонід Шиман.

Арсен Аваков повідомив, що керівництво заводу ввело окремий контроль за дотриманням екологічної безпеки, як на заводі, так і в районі виробництва.

Довідка:

Державне підприємство «Науково-виробниче об’єднання “Павлоградський хімічний завод” (ДП« НВО «ПХЗ«) засновано в 1929 році.

Напрямки діяльності:

1. Виробництво:

– вибухових речовин, сумішевих твердих ракетних палив і виробів з ними;

– буропідривних робіт.

Утилізація:

– різних видів боєприпасів, непридатних для зберігання та використання;

– твердого ракетного палива

Проведення наукових досліджень в області:

– розробки високоенергетичних матеріалів і виробів;
– розробки технології виготовлення та утилізації вибухових матеріалів і виробів.

Проектування і конструювання:

– процесів і обладнання для виробництва та утилізації вибухо-та пожежонебезпечних матеріалів і виробів;

– процесів і нестандартного обладнання для виробництва полімерних і композиційних матеріалів.