Арсен Аваков: П’ять місяців полону він доводив вірність Україні. Сьогодні – прийняв присягу патрульного!

Під час церемонії прийняття присяги патрульними поліцейськими міста Суми, міністр внутрішніх справ привітав поліцейську династію – батька і сина Чміль.

Арсен Аваков підкреслив, що в патрульної поліції сумчан є представник поліцейської династії – сьогодні присягу приніс молодший лейтенант Андрій Чміль, син в. о. начальника міськвідділу НПУ Конотопа, учасника бойових дій, кавалера ордена «Данила Галицького», командира зведеного загону УМВС Сумської області в зоні АТО.

Сім’я Чміль родом з Макіївки Донецької області. Доля склалася так, що з 1999 року Сергій Чміль служить на Сумщині, а його син Андрій після армії повернувся на малу батьківщину в Макіївку і пішов служити в міліцію. Пройшов шлях від патрульного до оперативника карного розшуку. Останнє місце служби в міліції – оперуповноважений відділу по боротьбі з економічною злочинністю Макіївського міськуправління. Коли терористи ДНР проголосили себе псевдореспублікою, перед донецькими міліціонерами став вибір: служити «новій влади» або залишитися вірним присязі народу України. Андрій відповів чітким відмовою вступати в ряди сепаратистів. Йому пред’явили звинувачення в шпигунстві, мотивуючи тим, що його батько – офіцер українкою міліції і бере участь в бойових діях.

Андрій Чміль був заарештований терористами «ДНР» і провів 5 місяців в полоні. Щоб зломити волю Андрія, йому імітували «розстріл» – одягали на голову мішок, виводили у двір і стріляли поверх голови. Після тривалих переговорів і залучення правозахисних організацій, вдалося домогтися звільнення Андрія. Опинившись на волі, Андрій Чміль виїхав до Сум, подав документи в патрульну поліцію, пройшов відбір і сьогодні почав службу в рядах патрульної поліції.

«Це приклад честі, доблесті і справжнього патріотизму. Це особи Твоєї нової поліції. Це – майбутнє України і її правоохоронної системи! Полковник Чміль – спасибі Вам за сина!» – сказав Арсен Аваков.