Арсен Аваков: Отримав повну підтримку та схвальні відгуки екс-глави держави Леоніда Кравчука щодо Стратегії деокупації Донбасу

Сьогодні, 10 липня, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та перший Президент України Леонід Кравчук обговорили  план відомства щодо забезпечення порядку і відновлення державного сервісу на частині території Луганської та Донецької областей після того, як вони будуть повернуті під контроль України.

Нагадаємо, що 7 червня 2018 року, на IX Національному експертному форумі,  Арсен Аваков презентував Стратегію відновлення цілісності України і деокупації Донбасу: «Механізм малих кроків».  Цією Стратегією передбачено, що операцію з відновлення миру необхідно проводити поетапно і починати з окремого міста чи району (наприклад, Горлівки і / або Новоазовський район), із залученням для забезпечення порядку не 20 до 40 тисяч миротворців, а всього 2 тисяч. Крім того глава МВС зазначив, що для відновлення миру в Донбасі необхідно прийняти пакет законодавчих актів, в їх числі – два найважливіших закони: про амністію та про колаборантів.

«Деокупація та реінтеграція Донбасу мають відбуватися за принципом «малих кроків». Кожен крок має доводити громадянам України, які живуть на Донбасі, що з Україною їм краще, ніж з окупаційним режимом: якість життя, доступ до комунальних, освітніх, пенсійних послуг та соціальних гарантій, право отримати українські біометричні паспорти, котрі дозволяють вільно пересуватися країнами Європи», ‑ сказав Арсен Аваков.

Перший Президент України Леонід Кравчук висловив підтримку МВС і схвалив Стратегію деокупації Донбасу. Він додав, що до обговорення та вирішення проблеми потрібно залучати громадськість:

«Проблема настільки глибока та всеохоплююча, що до неї слід залучити моральних авторитетів та відомих людей. Разом ми маємо напрацювати план дій».

Він також додав, що без участі Росії, яка може вплинути на бойовиків і вивести звідти свої реальні війська, буде важко зробити щось в широкому сенсі – необхідний двосторонній діалог.