Арсен Аваков: Основа роботи поліцейських – чесність, самовідданість і професіоналізм

Міністр внутрішніх справ привітав слухачів п’ятого випуску Академії патрульної поліції НПУ. 71 випускник отримав сьогодні, 19.10.2018, поліцейський значок. Вони будуть служити в 12-ти областях України.

У церемонії випуску взяли участь міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, заступник державного секретаря США Кірстен Медісон, колишній прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, голова Національної поліції Сергій Князєв, заступник начальника Національної поліції України Олександр Фацевіч, начальник Департаменту патрульної поліції Євген Жуков.

З 71 випускника – 52 юнаки та 19 дівчат. З зарахованих на навчання 96-ти курсантів, 25 людей не змогли показати достатньо хороші результати і припинили навчання достроково. Золотий знак кращого випускника отримав курсант Микола Сєдов, який отримав 90% вищих оцінок. Срібний знак у курсанта Наталії Курклінской – 80% вищих оцінок і три з чотирьох вищих дисциплінарних заліків.

Чотиримісячна програма підготовки патрульних поліцейських складалася на 70% із практичних занять, зокрема, тактична та вогнева підготовка, захист життя та здоров’я поліцейського, кримінальне право, курс із ефективної комунікації, безпеки руху та кризового водіння.

«Шановні панове поліцейські! Це той день, коли вас починають звати поліцейськими, захисниками України. Українська держава довірила вам відповідальність за безпеку, відповідальність за законність. Не ошукайте цю довіру», – наставляв випускників міністр внутрішніх справ.

Академія патрульної поліції  була створена 5 липня 2017 року. Цей проект — спільний результат наполегливої роботи Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, міжнародних партнерів – США та Канади.

За час існування Академія патрульної поліції вже забезпечила первинну професійну підготовку 586-ти випускників.

«Основне завдання Академії патрульної поліції – навчити, виховати та підготувати нового українського поліцейського. Зміна системи неможлива без зміни системи підготовки кадрів. Нова поліція реалізує у своїй діяльності три головні принципи: чесність, самовідданість та професіоналізм. Ці якості і виховує в майбутніх патрульних Академія», – зазначив Арсен Аваков.

В Академії патрульної поліції готують нове покоління поліцейських, враховуючи основні концепти стратегії міністерства внутрішніх справ України – 2020, а саме три основні напрями реформування: «Твоя безпека», «Твій захист», «Твій сервіс».

Арсеній Яценюк був Прем’єр-міністром України в 2014-2016 рр. і при ньому створювалася Національна поліція України і патрульна поліція як її складова частина. Він зазначив, що в процесі реформування системи внутрішніх справ Академія поліції – основа для первинної професійної підготовки кваліфікованих поліцейських.

«Я вас хочу повернути у події 2014-го. У нас тоді не те, що поліції, міліції навіть не було. Повний хаос і безлад у системі правоохоронних органів, відсутність армії, корумпована правова система, російська агентура у Службі безпеки України та розвідувальних органах, відсутність держави як такої. Тоді перші кроки під керівництвом міністра внутрішніх справ Арсена Авакова за допомогою наших партнерів уряду США, Канади та ЄС – зробили можливим  відкриття нової сторінки в Україні. Нової сторінки справжніх правоохоронців. Пам’ятайте, що довіра народу понад усе. Люди вам довіряють, але за цю довіру ви повинні боротися кожен день», – відмітив Арсеній Яценюк.

Створенню Академії патрульної поліції, забезпеченню її матеріально-технічної та навчальної бази сприяли міжнародні партнери, зокрема уряди США та Канади. 

Так, завдяки фінансовій допомозі уряду США на суму 5 млн. дол., в рамках дворічного проекту, що розпочався в 2017 р., були підготовлені інструктора та персонал Академії, реконструйовано 3600 кв. метрів приміщень; розроблено  та модернізовано методику навчання; забезпечено слухачів уніформою та навчальними засобами; надане комп’ютерне та офісне обладнання. У 2018 році заплановано будівництво нових багатоцільових навчальних приміщень площею 4800 кв. метрів.

Уряд Канади в рамках трирічного проекту, який розпочався з жовтня 2016 року,  надає фінансову допомогу в обсязі 6,5 млн. канадських доларів. Проект спрямований на роботу з командою керівництва Академії, проведення спеціалізованих навчальних курсів для викладацького складу, розробці навчально-методичних підходів, програм.

Заступник Держсекретаря з міжнародних питань щодо правоохоронної діяльності Держдепу США Кірстен Медісон привітала випускників Академії і наголосила, що  пишається спільними зусиллями, які були зроблені для заснування Академії патрульної поліції:

«Основним елементом доброї поліцейської роботи це звісно є добрі поліцейські. Люди, які були обрані на конкурентній основі, які пройшли перевірку і які отримали відповідну підготовку. Поліцейські, які продемонстрували доброчесність, професіоналізм та абсолютну відданість і безкорисність. Україна вона заслуговує на те, щоб мати найкращі поліцейські підрозділи в особі патрульної поліції. І ми будемо докладати усіх зусиль для того, щоб ваші успішні історії, які ми почуємо незабаром вони стали історіями майбутнього».

Довідка

5 липня 2017 року голова Національної поліції України Сергій Князєв підписав наказ про створення інноваційного закладу – Академії патрульної поліції. Сьогодні Академія є інноваційним навчальним і методичним центром із сучасними аудиторіями і матеріально-технічним забезпеченням для підготовки нової генерації патрульних поліцейських.

Щоб стати слухачем Академії необхідно втупити на службу до підрозділів патрульної поліції. Далі – поліцейський направляється до Академії для проходження  первинної професійної підготовки.

Робочий  день слухача Академії починається о 06:00 з фізичної зарядки. Далі сніданок, ранкове шикування та початок занять. Після обідньої перерви — другий блок навчальних предметів. По завершенню — спортивні змагання, консультації з предметів тощо. Завершується день вечірнім шикуванням та вечерею о 20:00, після чого слухачі мають вільний час для відпочинку та самопідготовки.

Слухачі Академії патрульної поліції харчуються у їдальні та проживають у гуртожитках Національної Академії внутрішніх справ (НАВС), що знаходиться на території.

До навчального плану Академії входить 35 предметів, серед яких: тактична підготовка, вогнева підготовка, етика, ефективна комунікація,  адміністративна відповідальність, основи кримінального права та багато інших. Особлива увага звертається на захист життя і здоров’я поліцейського.

29 вересня 2017 р. начальником Академії призначений підполковника поліції Вадим Лисничук – учасник Революції Гідності, член “Сьомої сотні Лева” Самооборони євромайдан в Києві в 2013-2014 роках. У складі добровольчого батальйону “Київ-1” він пройшов шлях від рядового бійця до командира роти, а потім командира батальйону. Учасник АТО, брав участь у визволенні Миколаївки і Слов’янська. Нагороджений медаллю “За військову службу Україні” – за особисту мужність і героїзм, проявлені при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України. У 2015 році пройшов курс навчання і підвищення кваліфікації в Національній академії внутрішніх справ України.