Арсен Аваков оприлюднив проміжні результати розслідування фактів побиття «ТІТУШКАМИ» активістів Майдану

Йдеться про заподіяння тілесних ушкоджень учасникам протестних акцій, які проходили в Києві 18 лютого 2014 року.

Сьогодні наслідком повністю визначена схема організації доставки та дислокації в центральних районах Києва і на Майдані так званих «тітушек», тобто, бойовиків, масово били учасників протестний акцій 18.02.2014 року.

У нас є перевірені докази, у вигляді матеріалів фото, відео та аудіо фіксації, причетності певних осіб в організації силового протистояння і побиття активістів Майдану під час протестних акцій в Маріїнському парку, на вулицях Липській, Грушевського, Володимирській і на Софіївській площі.

Важливо відзначити, що якщо раніше у слідства була тільки інформація про те, що для розстрілу протестувальників на Майдані бойовикам видавалося зі складів МВС незареєстровану зброю, але не було самого зброї, то зараз нами вилучено автомат Калашникова у одного з підозрюваних, який той отримав саме таким чином. Зброю вилучено під час санкціонованого обшуку і долучено до справи.

1

У процесі оперативної роботи, співробітниками міліції вилучено цілий арсенал зброї, патронів, інших боєприпасів, вибухівки, а також різне спорядження, яке використовувалося найманими бойовиками режиму під час розгону протестних акцій і нападів на активістів Майдану 18.02.2014 в Маріїнському парку і на Софіївській площі в Києві.

2

3

31.01.2015 ми затримали 13 учасників тих подій з числа так званих «тітушек». З ними проведено слідчі дії в рамках кримінального провадження, двоє – заарештовано на підставі рішення суду, один затриманий на підставі статті 208 Кримінального кодексу України і очікує рішення суду щодо визначення запобіжного заходу. Щодо решти десяти осіб їх процесуальний статус буде визначатися наслідком ГПУ після проведення експертиз по вилученій зброї, боєприпасів, холодної зброї та інших пристосувань для нанесення тілесних ушкоджень.

Всі затримані дали свідчення щодо своєї участі в побитті активістів Майдану і організаторів цих акцій. Більш того, вони назвали слідству імена «тітушек», які вели прицільну стрілянину по демонстрантах, які раніше були невідомі.

Деякі з встановлених осіб, згідно з їх показаннями, крім вбивства Веремія, брали участь в побитті активістів Майдану і силових акцій з використанням вогнепальної зброї проти учасників протестних акцій 18.02.2014 в Маріїнському парку і на Софієвскій площі.

Сьогодні нами визначена структура організації та використання загонів «тітушек». Яка виглядає наступним чином:

4

Станом на 01.02.2015 всі організатори цієї структури встановлені, і ці особи оголошені в розшук.

5

Керівництво середньої ланки також встановлено. Відносно цих громадян проводяться слідчі дії і визначається їх правовий статус в даному кримінальному провадженні.