Арсен Аваков: оперативний штаб координує роботу всіх підрозділів МВС в зоні лісових пожеж в Луганській області

Міністр внутрішніх справ України прокоментував роботу підрозділів МВС в зоні лісових пожеж в Луганській області. Арсен Аваков повідомив, що для координації дій всіх залучених сил на місці працює оперативна урядова група на чолі з першим заступником міністра внутрішніх справ Сергієм Яровим.

До складу групи також увійшли глава ДСНС Микола Чечоткін, командувач НГУ Микола Балан, голова Державного агентства лісових ресурсів Василь Кузьович і перший заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ростислав Замлинський.

«У порівнянні з ситуацією вночі, зараз Сєвєродонецьк у безпеці. Також немає загрози загоряння двох заводів – лакофарбового і спиртового. Однак на шести ділянках загоряння ще є. Також ситуацію ускладнює сильний вітер. Всі сили направлені на боротьбу з вогнем. Працює пожежна авіація», – сказав Арсен Аваков.

Він нагадав, що ще влітку МВС зверталося до парламенту з проханням посилити підрозділи ДСНС саме в Луганській області, де є великі хвойні масиви.

Міністр зазначив, що зараз поліція відкрила 7 кримінальних проваджень, перевіряється версія навмисного підпалу.

Нагадаємо, вчора в Луганській області пожежі охопили шість ділянок. Зараз евакуйовано 120 місцевих жителів. На жаль, шестеро людей загинули.

30 вересня на території Луганської області було зафіксовано 146 пожеж, з яких станом на ранок 1 жовтня ліквідовано 82. Триває гасіння 64 зон пожеж, які в результаті надзвичайно складних погодних умов (сильний вітер) поширилися на значну площу.

Найбільш складна ситуація склалася вздовж лінії розмежування від Станиці Луганської до Сєвєродонецька, де лісові пожежі набули загрозливого характеру для 22 населених пунктів.

Всього до гасіння пожеж залучено 1229 осіб та 204 одиниці техніки, також працює пожежна авіація.